ועדת הכספים אישרה הערב, לקריאות שניה ושלישית, את הצעת חוק מיסוי רווחי נפט (חוק ששינסקי), ברוב מוחלט של חברי הוועדה. הצעת החוק תעלה להצבעה במליאת הכנסת במהלך השבוע הבא. בנוסף לאישור הצעת החוק, אישרה הוועדה תקנות מס הכנסה שתכליתן, לבטל את ההכרה בניכוי אזילת מאגרי הגז והנפט לצורך חישובי שיעורי המס לחברות וכן ביטול ההכרה בהוצאות הפיתוח.

שר האוצר, יובל שטייניץ (ליכוד), חזר לוועדה לקראת ההצבעה הסופית על הצעת החוק כולה והפתיע בכך שבירך והודה לחברות האנרגיה על תרומתן לפיתוח מאגרי הגז והנפט של ישראל, זאת, חרף המתחים הרבים בינו ובין משרדו לחברות ולמשקיעים מאז ראשית דיוני ועדת ששינסקי ועד היום. שטייניץ בירך את ועדת הכספים על אישור החוק ואמר שהוועדה תיקנה איוולת שנמשכה מ- 2002, אז לא הצליחה הממשלה להעביר חוק דומה עקב לחצי החברות.

רגעים ספורים בטרם ההצבעה הסופית על הצעת החוק, חזר יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), על כך שראש הממשלה התחייב להודיע לממשלה בישיבתה הקרובה ביום א', על הקמתה של הקרן יעודית לניצול הכנסות המדינה מגז. 

במהלך ההצבעות על סעיפי החוק, דחתה הוועדה הסתייגויות רבות של חברי הכנסת, ביניהן הסתייגות לפיה יוכרו הוצאות מימון הפיתוח של מאגרי הגז. הסתייגות שהתקבלה, הינה הסתייגות של ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה), לפיה השכר המקסימלי של בכירים בחברות הגז שיוכר לצרכי חישוב שיעורי המס עליהן, לא יעלה על פי 50 מהשכר הנמוך ביותר באותן החברות.

לקראת תום הדיון, שאל ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), את נציגי האוצר, האם בעקבות ההסכמות והשינויים שהוכנסו להצעת החוק, יפחתו הכנסות המדינה מגז ונפט (ה- Government Take) וחלקו של הציבור במאגרי הגז. סגן הממונה על התקציבים באוצר, שאול מרידור, ענה על-כך, שאין לשינויים השפעה משמעותית על הכנסות המדינה הצפויות מגז ונפט.

בתום הדיון, ביקש יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), להיפרד באופן רשמי מחבר הוועדה, ח"כ חיים אורון (מר"צ). גפני: "ח"כ אורון תרם תרומה בלתי רגילה לעבודת הוועדה. חברי הוועדה ואני בראשם, מצטערים על עזיבתו ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו".   גפני סיכם את עבודת הוועדה על הצעת החוק ואמר: "אישרנו חוק חשוב מאוד בעל משמעות רבה עבור אזרחי ישראל לדורות קדימה".