"בית הכנסת הציל את חיינו"

יוסי חורי מספר לערוץ 7 על הנס שאירע לו ולמתפללים אתמול בזמן תפילת שחרית, כשטיל נחת בסמוך לבית הכנסת.

תגיות: עזה חמאס
בני טוקר , י"ח באדר ב תשע"א

פגיעת גראד באשקלון
פגיעת גראד באשקלון
פלאש 90

יוסי חורי, ממתפללי בית שמעון שלום בשכונה ה' בבאר שבע, מספר לערוץ 7 על הנס שאירע להם אתמול בבוקר, "בחמש וחצי נשמעה צפירה. היינו באמצע התפילה בברוך שאמר. נכנסנו למטבח כי המקלט היה נעול, ואז נשמעה הנפילה בכביש ליד בית הכנסת. הכול התרסק, החלונות הויטראז'ים, מכונית נפגעה בסמוך, זה היה נס מהשמיים".

בית הכנסת על שם שמעון שלום, נקרא על שמו של אביו של השר סילבן שלום, שהספיק הבוקר להגיע לבית הכנסת ולראות את ההרס הרב, "משפחת שלום בנו את בית הכנסת על שם אבי המשפחה. הם נולדו פה בשכונה. השר שלום הזדעזע היום ממה שהוא ראה. יש כאן הרבה בתי כנסת פה בשכונה ה', רבי אלעזר אבוחצירא גר בשכונה שלנו ואומרים שהוא צפה שייפול פה טיל. אני מתכנן לדבר היום עם בנו של רבי אלעזר".

יוסי חורי מקווה שבית הכנסת ישופץ כמה שיותר מהר, "אנחנו מחכים למס רכוש. יש כאן עוד בתים שנפגעו. זה פשוט מזעזע, היה לנו נס גדול".

משפחת חורי שמשיאה היום את בן המשפחה, חוששת שהקרובים לא יגיעו לחתונה בגלל המצב הביטחוני, "אני אישית לא פוחד, אני איש צבא בעברי ופצוע ממלחמת יום כיפורים. אבל יש לי נכדים ואני דואג לשלומם. בצבא אמרו שיש עדיין התרעות ואנחנו מתכוונים לבלות את הימים הקרובים במקלט. את החתונה של האחיינית לא נבטל, אבל הקרובים מטבריה כבר הודיעו שהם חוששים להגיע. אנחנו זוכרים איך בעפרת יצוקה התבטלו חתונות רבות. אנחנו מקווים שהפעם ביבי נתניהו יתעשת ויכה כמה שיותר חזק באיסמעיל הנייה".