מהו פשע?. דיכטר
מהו פשע?. דיכטר פלאש 90

תגובות קשות במערכת הפוליטית על ההסלמה והתפשטות הירי מעזה לכיוון ערים מרכזיות בישראל.

ח"כ אבי דיכטר, מ"מ יו"ר ועדת חוץ ובטחון, ביקר את שרי הממשלה הדוחפים לפעילות צבאית בעזה. "אשליית השקט מתנפצת בכל פעם מחדש והפעם בצורה הבוטה ביותר. כל אמירה על חיסול שלטון החמאס בעזה מנותק מהמציאות – יציאה למבצע שכזה מחייב הכנה ארוכה וביצוע של למעלה משנה, זהו היעד האסטרטגי שלנו, אך כרגע עלינו לפעול אופרטיבית ומיידית במישור הטקטי".

 דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, שהיה מיוזמי שיטת ה"סיכול הממוקד, קורא לחזור להשתמש בה ביתר שאת ואף לכלול פגיעה בתשתיות עזה בכלל: "ישראל חייבת למצב את ההרתעה מול ארגוני הטרור בעזה בין אם זה חמאס או ג'יאהד אסלאמי. המהלך האופרטיבי, לייצר הרתעה שכזו, היא פגיעה מדויקת, ולאו דווקא התקפה מאסיבית. פגיעה באנשי המפתח של תשתיות הטרור בעזה (סיכול ממוקד) ובאותה נשימה פגיעה בתשתיות האזרחיות של הרצועה. אחד היתרונות הבודדים של ישראל מול החמאס זו הטלת האחריות המלאה על האסון שהם, אנשי החמאס ממיטים על אזרחי עזה כולה".

 עוד הוסיף דיכטר, בהתייחס לרגישות המצב מול מצרים כי  "ההסלמה הנוכחית היא תוצר של אזור שהפך לישות טרור בעל יכולות צבאיות לכל דבר ודבר. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מציאות שכזו בינה לבין מצרים".