מי גונב עדר כבשים?
מי גונב עדר כבשים?פלאש 90

קבוצה של כמה עשרות מתיישבים, בראשם ח"כ מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, צעדה הערב לכיוון מחנה הפליטים קלנדיה, על מנת להשיב לבעליו היהודיים עדר שנגנב בידי הפלשתינים במחנה הפליטים.

הפעילים הצליחו לחמוק מהשוטרים הנמצאים כמה מאות מטרים מבתי מחנה הפליטים. קבוצת אנשים ראשונה הגיעה לפאתי קלנדיה. צה"ל הרים פצצות תאורה במקום.

קציני המשטרה פנו לח"כ מיכאל בן ארי במקום ושוחחו איתו על המעשה. בן ארי אמר כי "במקום שבו  המשטרה לא פועלת אנו נאלצים לפעול כדי להשיב את עדר הכבשים". בכך מימש ח"כ מיכאל בן ארי את איומו לפעול עצמאית נגד גנבי כבשים פלשתינים, אם המשטרה לא תעשה זאת.

לאחר שעה קלה נסוגו אנשי הימין מהמחנה לאחר שקיבלו התחייבות מקצין בכיר כי צה"ל יפעל בימים הקרובים להשבת עדר העזים שנגזל מתושב כוכב יעקב בבנימין.

אמש, סמוך לשעה 2 בלילה, נכנסו ערבים ליישוב תל-ציון, וגנבו משם עדר של דותן שם טוב. הם גנבו 30 כבשים בשויי 50 אלף דולר והבריחו אותם לכפר קלנדיה. בשיחה עם 'ערוץ 7' סיפר שם טוב על הגניבה: "אתמול בלילה נכנסו ערבים וגנבו לי 30 כבשים. רק לפני שנתיים  עברתי גניבה דומה ולקח לי המון זמן להשתקם, בניתי את עצמי והכול ירד לטמיון.

"פניתי לצבא ולמשטרה והם הגיעו למקום ואמרו לי שיהיה בסדר, אני ממש מרגיש חסר אונים. אף אחד לא נוקף אצבע, אמרתי למפקד הגזרה: אם אתם עוברים בשתיקה על הגניבה מחר הם יפגעו בחיי אדם".

ח"כ מיכאל בן ארי פנה לרל"ש למשרד לביטחון פנים בדרישה: "אם תוך 3 שעות כוחות הביטחון לא יכנסו לכפר, אני אכנס לקלנדיה ואוציא את העדר. היום זה כבשים מחר ישחטו כאן ילדים, אני לא אתן שיהיה כאן איתמר 2". סמוך לשעה 19:00 נאספה חבורה בכניסה בכוכב יעקב, ומשם יצאו אנשיה לקלנדיה להחזיר את הכבשים.