בעקבות ההסלמה בדרום והתגברות ירי הרקטות אל יישובי ישראל החלו לשקול הערב במערכת הביטחון, לפרוש את מערכת ההגנה מפני רקטות "כיפת ברזל", ביישובי עוטף עזה כבר ביום ראשון הקרוב.
 
ההחלטה הסופית בנושא צפויה להתקבל במהלך סוף השבוע, אז יקיימו בצה"ל הערכת מצב ויחליטו היכן למקם את שתי הסוללות של המערכת שאמורה לספק הגנה מפני ירי קסאמים וגראדים. יש לציין כי כל סוללה מסוגלת להגן על עיר אחת בלבד.


מערכת "כיפת ברזל" אמורה ליירט רקטות קצרות טווח בעלות ראש נפץ קטן יחסית, המשוגרות לעברנו מטווחים של 4.5-70 קילומטרים. היא גם אמורה בתנאים מסוימים להיות יעילה נגד פצצות מרגמה.

במצב הקיים יכולה מערכת זו להגן על שטח מוגדר מראש שגודלו 10X10 קילומטרים מפני קקטות ופצמ"רים שיאיימו להתפוצץ בתוך יישובים או מתקנים חיוניים. המערכת יודעת לחשב את מסלול הרקטות והפצמ"רים, ונמנעת מליירט כאלה שעומדים לנחות בשטחים פתוחים. עם זאת, היא אינה מסוגלת ליירט עצמים הנורים מטווח של פחות מ-4.5 ק"מ.

אם אכן התוכנית תצא אל הפועל, הפרישה תתבצע למרות שהמערכת עדיין לא מוגדרת כמבצעית. המערכת נמצאת בחיל האוויר, במה שמוגדר "שלב ניסוי". כיום מוצבות המערכות בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ, שם הן מופעלות על ידי כוחות מערך ההגנה האווירית, כוחות הנ"מ לשעבר.
 
המערכת כבר נוסתה בהצלחה בעבר, אך במערכת הביטחון חוששים מכישלון בזמן אמת.