מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) את הקמת המשרד להגנת העורף, בראשות השר מתן וילנאי. זאת לאחר שהממשלה אישרה אתמול את העברת סמכויות הפעלת רשות החירום הלאומית (רח"ל) משר הביטחון לשר להגנת העורף.

שר הביטחון, אהוד ברק והשר להגנת העורף, מתן וילנאי החליטו על הקמת ועדת מומחים אשר תבחן את התמודדות מערכת הביטחון עם החזית האזרחית ותגדיר את גבולות הגזרה של המשרד להגנת העורף. כמו כן, הועדה תגדיר את ייעוד ותפקידי המשרד להגנת העורף ויחסי הגומלין בינו לבין שאר הגופים במערכת הביטחון, בממשלה ובשלטון המקומי.

בראשות הועדה יכהן אלוף (מיל) זאב ליבנה וחבריה הם: אלוף (מיל) עמי סגיס, תא"ל (מיל) פרופסור שוקי שמר, עו"ד צביה גרוס, צבי צילקר ואל"מ (מיל) איתמר יער. הועדה צפויה להגיש המלצותיה לשרים עד לתאריך 1.7.11.

עד לקבלת המלצות הועדה, המשרד להגנת העורף יישען תפעולית ומנהלית על משרד הביטחון.

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, אמר כי "אני מברך על הקמת המשרד החדש, זהו שלב נוסף בשיפור המוכנות של ישראל לשעת חירום. הגנת החזית האזרחית של ישראל היא נושא מורכב ביותר המשפיע באופן ישיר על חיי כולנו. העורף הישראלי מורכב ממיליוני אנשים ואלפי גופים וארגונים שונים שצריכים לדעת כיצד להיערך לשעת חירום וכיצד לפעול כאשר יתרחש מצב כזה, החל מעימות צבאי ועד לאסונות טבע. המשרד להגנת העורף ינחה, יוביל ויתאם את כלל הגופים הפועלים בחזית האזרחית בשעת חירום ויפעל לשיפור מוכנותם לחירום כבר בימי שיגרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו