הקבוצה האנטישמית נחסמה אך הוקמה מחדש

פייסבוק הסירה את את הקבוצה "Third Palestinian Intifada" שקראה לאינתיפאדה שלישית נגד ישראל.

מיכאל וייצמן , כ"ג באדר ב תשע"א

פייסבוק נכנעה ככל הנראה ללחץ הציבורי ושל שר ההסברה הישראלי יולי אדלשטיין והורידה דף קבוצה שקורא לאינתיפאדה שלישית נגד ישראל. רק אתמול הודיעה הרשת החברתית כי לא תתערב בתוכן שמפורסם בפייסבוק ולא תסגור את הקבוצה "Third Palestinian Intifada".

פייסבוק מסרה אתמול כי "אנו דוגלים במתן חופש ביטוי למשתמשי פייסבוק, ואיננו נוהגים להתערב בתכנים באתר, בקבוצות השונות או בדפים המכוונים נגד מדינות, דתות, ישויות פוליטיות או אידיאולוגיות. סוגים שונים של אמירות והתבטאויות יכולים להוות מטרד עבור חלק מהאנשים, אבל זו כשלעצמה אינה סיבה לסגור את הקבוצה".

ניסיון להיכנס לדף היום (ג') הוביל ישירות לעמוד הבית של פייסבוק. הקבוצה האנטישמית שמנתה מעל 200,000 משתתפים וקראה לתחילת אינתיפאדה ביום "הנאכבה" ב-15 במאי 2011. מפייסבוק נמסר כי בדף שנחסם אותרו הפרות בוטות של תנאי שימוש ברשת החברתית, כגון גזענות וקריאה לאלימות וקריאה לטבוח ביהודים בתאריך הנקוב.

מפתחי העמוד פנו למשתמשים-מוסלמים של הפייסבוק בבקשה להפיץ את הקבוצה ברבים ולקרוא לכל חבריהם לקחת בה חלק. על הדף היה גם איום מפורש, שאם דף הקבוצה ייחסם בידי מערכת הפייסבוק, כל המוסלמים יפרשו מן הרשת. הקבוצה נוסדה בשישה במרץ השנה.

מומחה לרשתות חברתיות, אנדרה אובולר, מעניק פרשנות משלו לסגירת העמוד באתר ניו יורקר: הגיע הזמן שהמומחים של פייסבוק יידעו להבדיל בין התנגדות לדבר כללי כמו אוכלי הבשר או רעיון כללי אחר, לבין "קבוצות השנאה" לפי צבע, דת או לאום, שלאחרונה רואים בפייסבוק כבמה נוחה וחופשית. שמחת המשתמשים הישראלים הייתה לבטח שלמה אם עמוד תאום לא היה נוצר בידי שונאי ישראל".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il