רשות המיסים.
רשות המיסים.

בית משפט המחוזי בפ"ת הרשיע היום (רביעי), במסגרת הסדר טיעון בפרשת "רשות המסים", את יורם קארשי, בעבירה של מתן שוחד, סיוע למתן שוחד, שידול עובדי ציבור לעשות במילוי תפקידם מעשה של הפרת אמונים הפוגע בציבור ובעבירה של ביצוע בצוותא של הפרת אמונים.

קארשי הודה כי סייע לבן-גור בקידום מינויו של מצא לתפקיד מנהל רשות המסים, על מנת ליצור מחויבות של מצא כלפי בן-גור. בנוסף, הודה קראשי כי כבר בשלב זה פעל מתוך ציפיה שכמנהל רשות המסים, מצא יקנה לו השפעה ברשות המסים שתתבטא בעיקר בקידום עובדים ברשות לפי דרישותיו, מתוך ציפייה כי עובדים אלה יטיבו עמו במסגרת מילוי תפקידם. בהמשך פנה קארשי למצא ותבע ממנו למנות או לקדם עובדים שבקידומם חפץ לפעול למען האינטרסים שלו.

סגן דובר משרד המשפטים, טל וידר אמר, "הודאתו של קארשי בכתב האישום המתוקן היא נדבך נוסף במסר מרתיע לגורמים אינטרסנטיים הפועלים כדי להשחית את המנגנון הציבורי ולהשפיע עליו, מתוך רצון לקדם אינטרסים אישיים שלהם. זאת, בין אם הם פועלים בדרך של מתן טובת הנאה חומרית ובין אם הם פועלים בדרך של סיוע בקידום עובדים בתמורה לכך שאלה יפעלו לטובתם בהמשך במסגרת מילוי תפקידם".

הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. המדינה הצהירה בבית המשפט כי היא תבקש מבית המשפט לגזור על יורם קארשי עונש של מאסר בפועל לריצוי מאחורי סורג ובריח שיהלום את חומרת המעשים בהם הודה. זהו הסדר הטיעון הרביעי שנחתם בתיק זה לאחר הסדרי הטיעון שנחתמו עם ג'קי מצא, שמואל בוברוב וקובי בן גור.תיק רשות המסים מנוהל על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה באמצעות עוה"ד מיכל רוזן-עוזר, יוחאי בן שמואל, יוסי אלון עמרי קופלר ומנהלת המחלקה עו"ד אביה אלף.