גבעת רונן. ארכיון
גבעת רונן. ארכיון פלאש 90

יו"ר ארגון זכויות האדם ביש"ע, אורית סטרוק, הגישה תלונה למח"ש בעקבות התנהלותה של המשטרה במהלך אירועי המעצר הלילה בגבעת רונן שליד הר ברכה.

סטרוק מציינת כי "במהלך המעצרים שהתבצעו אמש בגבעת רונן שבשומרון מחק מפקד מרחב שומרון, קובי בן שבתאי סרטון שצולם בפלאפון של אחד התושבים שתיעד את אלימות השוטרים. המצלם הצליח לשחזר את הסרטון ובו מתועדת החרמת הפלאפון וחלק מאלימות השוטרים".

סטרוק הגישה את תלונתה בצירוף הסרטון המשוחזר כנגד בן שבתאי וכן על האלימות של שוטרים אחרים שכללו דריכה על הצוואר, משיכות בזקן ומרפק בעין של העצורים.סטרוק הדגישה בתלונה כי היא מבקשת את התערבות הדחופה של מח"ש בנוגע לאזרחים שהותקפו. זאת לאור העובדה שהם נתונים כעת במעצר במשטרת אריאל. סטרוק דרשה כי: "לאור חומרת האירועים שיתוארו להלן בקצרה, אבקשכם להימנע ממתן "אישור שפיטה", על מנת לא ליצור מצב בו עבירות חמורות של השוטרים לא ייחקרו עד לתום ההליכים נגד האזרחים".

אורית סטרוק: "המשטרה שוברת את השיאים של עצמה באלימות מופרזת ושימוש בכוח שהחוק מקנה להם על מנת להתעלל במתיישבים. במקרה הזה הם גם ניסו להשמיד את הראיות על האלימות שבה נקטו כנראה כי ידעו שהם נוהגים שלא על פי מה שהחוק מתיר. אני דורשת ממח"ש לפעול בנושא במהירות וביעילות לטובתה של המשטרה עצמה ולשלטון חוק תקין".