אתר בניה. אילוסטרציה
אתר בניה. אילוסטרציה פלאש 90

נתן רוזנבלט יו"ר חברת הנדל"ן 'גור בארץ' ולשעבר יו"ר ועד הרוכשים של חפציבה, טוען בראיון לערוץ 7 כי הוא מבין היטב לליבם של הרוכשים שמסרבים לפנות את הדירות של חברת נאות הפיסגה.

"חברת נאות הפסגה לא הוכרזה עדיין כפושטת רגל, אבל ברור לגמרי שהקשיים שאליהם נקלעה החברה, נובעים בגלל ההקפאה. יש להם עתודות קרקע לבניית 5000 יחידות דיור, הם בנו את כל התשתיות והצליחו לבנות עד כה 500 יחידות דיור, מתוך הנחה שהם יחזירו את ההשקעה כשהפרויקט יסתיים. אלא שאז באה גזרת ההקפאה, וכל הבג"צים שהוגשו לא הועילו ומאז אין התחלות בנייה והכל תקוע. גם במקרה של חפציבה הכול קרה בגלל מדיניות ההקפאה".

רוזנבלט משוכנע שלציבור החרדי לא תהיה ברירה והוא יאלץ להגן בכוח על זכויותיו. "הציבור החרדי נאלץ להתגונן מפני פגיעה בזכויותיו הבסיסיות, זכויות שמגיעות לכל אזרח במדינה, הזכות לקורת גג. אלה דירות שאנשים קנו במיטב כספם. אנחנו מקווים שהפוליטיקאים יפסיקו את ההקפאה ואז הכול יבוא על תיקונו והרוכשים יוכלו לקבל את דירותיהם".

הוא מאמין שבסופו של דבר תושג פשרה. "גם במקרה של חפציבה החברה איימה לפנות את כולם ובסוף הגענו איתם לפשרה והיום כולם ב"ה גרים בבתים, אנחנו מקווים שכך גם יהיה במקרה הזה של חברת נאות הפיסגה".