מאסר לערבי שהתפרע בעקבות "עופרת יצוקה"

9 חודשי מאסר נגזרו על אנס חמדאן שהתפרע בשכונת עיסאוויה בעקבות מבצע "עופרת יצוקה", לאחר שהתברר כי בעבר נשפט בנסיבות דומות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ה באדר ב תשע"א

מאסר לערבי שהתפרע בעקבות "עופרת יצוקה"-ערוץ 7
רגע "רגוע יחסית" בעיסאוויה
פלאש 90

שופטת בית המשפט השלום בירושלים, רבקה פרידמן-פלד​מן, גזרה תשעה חודשי מאסר על אנס חמדאן שהתפרע בשכונת עיסאוויה בעקבות תחילת מבצע "עופרת יצוקה" .

חמדאן הורשע, לאחר ניהול הוכחות, בהתפרעות, בניסיון לתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ובהכשלת שוטר.

השופטת ציינה, כי "הנאשם הורשע בתיק זה בעבירות חמורות, בגין השתתפות בהתפרעות ויידוי אבנים לעבר אנשי כוחות הבטחון. בתי המשפט קבעו לא אחת שיש למצות את הדין עם מי שפוגעים באנשי שלטון החוק המבצעים תפקידם כדין. בנוסף, הנאשם בעל עבר פלילי בעבירות דומות ואף ריצה עונש מאסר בגינן".

לדבריה, "מדובר בעבירות בעלות אופי דומה, עבירות על רקע אידאולוגי, עבירות שיש בהן אלימות ואשר עלולות היו להיות קטלניות. נראה כי חלוף השנים מאז נדון הנאשם בפעם הקודמת והעובדה שכיום הנאשם מבוגר יותר ובעל משפחה, לא שינו הרבה במעשיו של הנאשם, כאשר הוא נתקל במצב דברים דומה".

לאור זאת קבעה השופטת, כי "בנסיבות אלה, העונש הראוי הוא עונש מאסר בפועל, תוך התחשבות בתקופה ששהה הנאשם במעצר ממש ובתקופה בה היה משוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. בנוסף ילקח בחשבון פרק הזמן הארוך שחלף מאז נדון הנאשם בעבר ועד לעבירות הנוכחיות, וכן העובדה שהנאשם הורשע בניסיון לתקיפת שוטר, להבדיל מתקיפה".

כאמור, גזרה השופטת על חמדאן תשעה חודשי מאסר בפועל ו-6 חודשי מאסר על תנאי.