יועצת חדשה. השרה לבנת
יועצת חדשה. השרה לבנת

שרת התרבות והספורט לימור לבנת סבורה שעל ממשלת ישראל "לנצל את המומנטום" המיידי שנוצר בעקבות מאמר ההתפכחות של השופט גולדסטון ולצאת ל"בליץ תקשורתי", כהגדרתה, ובו יישלחו שרים ונציגים רשמיים של מדינת ישראל לרחבי העולם בכדי להציג את עמדתה של ישראל.

על עצם דבריו של גולדסטון אומרת לבנת כי היא מופתעת לקרוא את הדברים שאינם מובנים מאליהם ואינם צפויים. עם זאת היא סבורה שכעת על ישראל לתבוע מגולדסטון לומר את הדברים מעל בימת האו"ם ולא להסתפק במאמר בוושינגטון פוסט. להערכתה יש לשופט גולדסטון מעמד באו"ם גם כיום, לאחר שהדו"ח נמסר זה מכבר. "הדו"ח הזה הפך למותג וכשהוא אומר שאם ידע נתונים הדברים היו נראים אחרת זה משמעותי".

באשר לטענתו נגד היעדר שיתוף הפעולה הישראלי בעת עריכת הדו"ח וכתיבתו, אומרת השרה לבנת כי היא אינה סבורה ששיתוף פעולה ישראלי היה משנה את התמונה, אלא רק מחזק את תוקפו של הדו"ח ככזה שנערך בהסכמת ישראל ובשיתוף פעולה שלה.

לבד מדרישה שגולדסטון יאמר את הדברים מעל בימת האו"ם סבורה לבנת כי "יש לעשות בדברים שימוש מושכל בקרב מדינות העולם שעשו לנו דה לגיטימציה בעקבות הדו"ח הזה. לא בטוח שנוכל להפוך את הקערה על פיה, אבל חשוב שננסה לבצע פעולה הסברתית".

בנוסף לזאת תוקפת לבנת את כל אותם ארגוני שמאל שהעבירו מידע ועדויות נגד ישראל לועדת גולדסטון, ובפועל סייעו להנפקתו של הדו"ח. "אני מצפה שאותם גופים יכו על חטא", היא אומרת על אף שגם היא מודעת לכך שמדובר בתקווה נאיבית למדי. "בכל זאת אני אומרת שגם אם אחד מאותם אנשי שמאל יראה את הדברים ויאמר 'וואלה טעיתי', דייני".

באשר למאמץ ההסברתי הנדרש כעת קובעת השרה לבנת כי אין להסתפק בפעילות ההסברה שבוצעה עד כה ולא פעם איכזבה, אלא "צריך בליץ תקשורתי. צריך לשלוח שרים לעולם לעבודת הסברה כמו שהיה בתקופות קשות קודמות, גם בימי 'עופרת יצוקה'. אני בטוחה שגם יו"ר האופוזיציה לבני וגם חבר הכנסת עמיר פרץ שהיו בעלי תפקידים בימי המלחמה ההיא יסכימו להירתם לפעילות הזו, ממש כמו שנתניהו עצמו נרתם לפעילות ההסברה בימי 'עופרת יצוקה'. מה שצריך כעת זה נסיעה קצרה לשתי יממות להיפגש עם מנהיגים, פרלמנטים ועם מעצבי דעת קהל ולהציג בפניהם את עמדתנו. לא בטוח שבכל מקום בעולם הנושא הזה תופס כותרות ראשיות כמו שאצלנו ולכן צריך לעורר את הדברים. להופיע בכל תחנת טלוויזיה אפשרית בעולם וגם אם אי אפשר להפוך את הקערה על פיה חייבים לפחות לנסות".

לבנת מוסיפה וקובעת כי יש למהר ולבצע את ה"בליץ התקשורתי" הזה מוקדם ככל הניתן. "בעוד ארבעה ימים זה כבר לא יעניין אף אחד. אסור להחמיץ את הרגע הזה".