הרש"פ: "נמשיך לרדוף את פושעי המלחמה"

ברשות הפלשתינית זועמים על הבעת החרטה של השופט, ריצרד גולדסטון: "גולדסטון נכנע לטרור הישראלי"

חגי הוברמן , כ"ח באדר ב תשע"א

ברשות הפלשתינית זועמים על הבעת החרטה של השופט, ריצרד גולדסטון, שהביע את צערו וחרטתו על פרסום הדו"ח שבו האשים את ישראל בביצוע פשעי מלחמה במלחמה שניהלה ישראל ברצועת עזה.

דובר לשכתו של אבו-מאזן, נביל אבו רודיינה, אמר כי הרשות תמשיך במאמציה נגד "מבצעי פשעי המלחמה נגד האוכלוסיה האזרחית בעזה" – כדבריו.

"לא משנה לנו אם גולדסטון חזר בו או לא, כי זה לא משנה את העובדה שישראל ביצעה פשעי מלחמה והרגה למעלה מ-1500 אזרחים חפים מפשע" אמר אבו רודינה.

הוא ציין כי מדובר בדו"ח שהוכן עבור האו"ם, ומוטלת על הארגון לגלות את האמת.

חבר הוועד המרכזי של הפת"ח, נביל שעת', אמר כי נסיגתו של השופט ריצ'רד גודלדסטון מן הדו"ח שחיבר על מבצע עופרת יצוקה, עליה הכריז במאמר שפרסם בוושינגטון פוסט, מהווה כניעה לטרור הישראלי שהופעל נגדו מאז פרסום הדו"ח.

שעת' תהה האם הצעדים שנקטה ישראל בעקבות המלחמה – עליהם הצביע גודלסטון במאמרו – "מבטלים את הפשעים שביצעה במהלכה ומבטיחים שהיא לא תחזור עליהם, כפי שאירע לאחרונה במותם של שלושה ילדים בעזה בעקבות הפצצה ישראלית" - דברי נביל שעת'.

גם הוועד הפועל של אש"ף גינה את החלטת השופט גולדסטון לחזור בו מתוצאות חקירתו. "עמדת גולדסטון החדשה אין בה כדי לגרוע מאמינות הדווח" נאמר בהודעה שפרסם הועד הפועל.

"אנו מביעים צער על עמדת גולדסטון החדשה,בשל העובדה שהשופט מעניק כעת לגיטמציה לפשעי ישראל בעזה" נאמר עוד בהודעה.

חברי הועד הפועל הדגישו כי דבריו של גולדסטון, נועדו להסיר את המצור המדיני מעל ישראל והם ניסיון כושל "לייפות את הכיבוש הישראלי ופשעיו נגד העם הפלשתיני".