"אהרונוביץ' מעיר אותנו, נעיר אותו"

אנשי ימין מהשומרון הפגינו הלילה (שלישי) באבן יהודה סמוך לביתו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', במחאה על אלימות המשטרה בתקופה האחרונה. המחאה אורגנה בין השאר ע"י ועד מתיישבי השומרון.

המפגינים לבושים בפיג'מות קראו "הם מפריעים לנו לישון, אנחנו נפריע לך". המשטרה הגיעה למקום ופיזרה אותם.

המפגינים מחו בעיקר על שורה של מקרי אלימות שנקטה נגדם המשטרה בתקופה האחרונה: שלושה בני אדם נפצעו בשבוע שעבר בעימותים אלימים לאחר ששוטרים הגיעו למאחז גבעת רונן בשומרון בכדי לעצור חשוד.

השוטרים השתמשו ברימוני הלם וגז פלפל. לטענת השוטרים, הם נרגמו באבנים ורוססו בגז מדמיע. בעקבות העימותים נעצרו תשעה בני אדם.

יום אחר כך התדפקה המשטרה לפנות בוקר על דלתו של בנו של הרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב אביחי רונצקי, באיתמר ודרשה לעצור את בנו משה בשל אחזקת אקדח מסוג "גלוק". הרב רונצקי התערב במתרחש ושכנע את השוטרים כי הבן יגיע עם האקדח לבדיקת מעבדה.

יו"ר וועד מתיישבי השומרון, בני קצובר אמר "הניתוק של השרים בממשלה מהמציאות הוא בלתי נתפס. צריך ל"העיר" אותם ולספר להם שהאויב שלהם הוא לא המתיישבים אלא הטרוריסטים הערבים כי מבחינת ההשקעה במלחמה במתיישבים נראה שהם לא מבינים את זה. אני קורא לראש הממשלה להעביר את המסר ולזכור מיהם ידידיו ומי אויביו ולקרוא לסדר את שר הביטחון אהוד ברק והשר לביטחון פנים אהרונוביץ' ולהזכיר להם את תרומתם של המתיישבים לביטחון של מדינת ישראל ותרומתם לחוסן הלאומי ולנהוג בהם בהתאם".