האיחוד האירופי: דו"ח גולדסטון נשאר חזקי עזרא

שגריר האיחוד האירופי בישראל, אנדרו סטנדלי, התייחס בראיון נרחב לערוץ 7 לחרטת גולדסטון, "אני חושב שהדו"ח עדיין עומד".

"שמתי לב להערה של גולדסטון לפיה אילו הייתה לו גישה בזמן כתיבת הדו"ח לכל המידע שיש לו כעת, הדו"ח יכול היה לקבל צורה שונה במקצת, העמדה של האיחוד האירופי הייתה שהרשויות הישראליות היו צריכות לשתף פעולה בזמן כתיבת דו"ח גולדסטון, במטרה לתת את מרבית המידע בנוגע למה שקרה בעזה", הוסיף סטנדלי.

סטנדלי מציין, כי "אנו קוראים לכל הצדדים המעורבים בעופרת יצוקה לבצע חקירה מעמיקה ויסודית כדי להוציא לאור מה שבאמת קרה, ולתקן את הטעויות".

סטנדלי התייחס לפתרון הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים, ואמר כי "עמדותינו ידועות ומבוססות על פיתרון של שתי מדינות שמאפשר לישראלים ולפלסטינים להגשים את זכויותיהם הלגיטימיות למדינה ולחיות בגבולות של שלום וביטחון".

על מצבו של החייל החטוף גלעד שליט אומר סטנדלי, כי "אנו מגנים באופן חריף את הצורה הלא אנושית והבלתי נסבלת של השבי הממושך של גלעד שליט וחוסר הנגישות אליו למשפחתו ולכל אחד אחר, דרשנו שוב מהחמאס לתקן את המצב. בערב פסח אנו מתפללים לשחרורו ולאיחודו מחדש עם משפחתו".

על שאלת ערוץ 7 מדוע האיחוד האירופי מתערב בזירה הפוליטית הפנימית בישראל, ענה סטנדלי כי "האיחוד האירופי לא מטיל ספק בתוצאות הבחירות בישראל , ובחירתה של הממשלה הישראלית הנוכחית, יש לנו קשר פתוח וישיר עם הממשל הישראלי במגוון רחב של נושאים בהתבסס על ערכים ועקרונות משותפים".

סטנדלי חזר על הגינוי לטבח באיתמר, "הוצאנו מיד הודעת גינוי לפיגועים באיתמר וירושלים, אנו מגנים כל סוג של טרור וכל פעולה נגד אזרחים". 

בתום הראיון הזמין כתב ערוץ 7 בשם המועצה האזורית שומרון את שגריר האיחוד האירופי בישראל לסיור בשומרון, השגריר ענה בשלילה. מקורביו סיפרו, כי השגריר לא יגיע לסיור כיוון שהוא חושב שכל התנחלויות אינן חוקיות.