"הבדואים משתלטים על אדמות הגליל"

יהודה מרמור, בוקר וחקלאי מיבניאל, מספר לערוץ 7 על משפחת באשיר שמנסה כבר במשך שנים להשתלט על אדמות יער לוי אשכול בהר יבניאל.

בני טוקר , ו' בניסן תשע"א

"הבדואים משתלטים על אדמות הגליל"-ערוץ 7
בדואים בנגב
פלאש 90

יהודה מרמור בוקר וחקלאי מיבניאל מספר לערוץ 7 על ניסיונם הבלתי פוסק של הבדואים בגליל להשתלט על אדמות המרעה שלו בהר יבניאל, "אני כבר דור שלישי שמגדל עדרי פרות בצפון ודור שני שסובל ממשפחת באשיר שמנסה להשתלט על אדמות המרעה שלנו ביער לוי אשכול בהר יבניאל. האדמות האלה הושכרו לי על ידי מדינת ישראל לצרכי מרעה אבל אלה אדמות של כל עם ישראל, אני פשוט שוכר את האדמות מהמדינה ובעצם שומר על השטח שלנו".

מרמור טוען שמשפחת באשיר כמו בדואים רבים, מדברים מצד אחד על נאמנות למדינה אבל מצד שני בוזזים באין מפריע אדמות ששייכות לכולנו, "הם חותכים גדרות, גונבים בקר, עושים מארבים, זורקים אבנים ואפילו ירו עלי כמה  פעמים. הם טוענים שזה אדמות אבותיהם שזה שקר גמור. הוצאתי באלפיים ותשע צו הרחקה נגדם וזה לא עזר. חלק מהם משרתים בצבא ובמג"ב, אבל כשזה נוח להם הם טוענים שאנחנו אחים לדם וכשזה לא נוח להם הם מאשימים אותי בגזענות. פניתי עשרות פעמים למשטרת ישראל, הוגשו תלונות רבות למשטרת טבריה והעמקים, רוב רובם של התיקים נסגרו מחוסר עניין. היום יש קצת שיפור ביחס לתלונותיי בממ"ר צפון, הם סוף סוף מתחילים להבין שיש כאן בעצם בעיה ברמה הלאומית, כי כל הצפון בוער".

הוא מספר על קושי רב לאבטח את שטחי המרעה, "אני מסייר המון שעות, כולל בחגים ושבתות, אנחנו משתדלים להיות כל הזמן בשטח. גם ארגון השומר החדש של יואל זילברמן עוזרים לנו מאוד. לצערי בפועל הבדואים מנסים להשתלט על השטח ואנחנו מאבדים את השליטה עליהם. רק בשלוש השנים האחרונות הם גרמו לי נזק של מיליון שקלים. אנחנו שורדים בקושי רב. אני מזמין את הציבור בחול המועד פסח לטייל אצלנו ביער לוי אשכול בהר יבניאל, יש כאן נחל זורם ופארקים מקסימים ונשמח לפגוש את כולכם".