'הדרישה למסגד בעיריית ירושלים – פרובוקציה'

סגן ראש עיריית ירושלים מבטל את הכותרות ולפיהן עובדים מוסלמים בעירייה דורשים הקמת מסגד בכיכר ספרא. 'מדובר בפרובוקציה בלבד'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"א

'הדרישה למסגד בעיריית ירושלים – פרובוקציה'-ערוץ 7
נדחתה התביעה. עיריית ירושלים
פלאש 90

עובדים מוסלמים בעיריית ירושלים דורשים להקים להם במתחם כיכר ספרא מסגד, כך דווח בתקשורת המקומית בירושלים. על פי הדיווחים המוסלמים שבין עובדי העירייה נאלצים להתפלל במעברים ובמסדרונות באופן שמבזה אותם ואת אמונתם ועל כן הם מבקשים לשים סוף לתופעה עם הקמתו של מסגד מסודר בתוככי מתחם העירייה כפי שקיים בית כנסת במקום עבור היהודים.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי, המעריך שמקור הטענה כולה אינו אלה פרובוקציה בעלמא.

"מדובר בסך הכול ברצון לעשות כותרת", משוכנע הדרי המספר כי כ-700 עובדים יש בעיריית ירושלים ורובם המוחלט פועל מחוץ לכיכר ספרא, מתוך המעט שעובדים במתחם העירייה, הוא אומר "בודדים הם מוסלמים, ולכן ספק אם יש כורח בהקמת מסגד".

מוסיף הדרי ומדגיש כי בבית הכנסת שבמתחם העירייה מתפללים בכל תפילת מנחה כארבעה עד חמישה מניינים ובכל אחד מהם כשלושים איש ומעלה "כך שלבית כנסת יש ביקוש גדול, ולגבי מסגד, חוששני שלא יהיה להם מניין".

הדרי דוחה בדבריו גם את הטענה וחלפיה המוסלמים שבמקום מתפללים במסדרונות. "אני חי בכיכר ספרא", הוא אומר, "מעולם לא ראיתי אדם מוסלמי מתפלל במסדרונות. יכול להיות שזה קיים אבל זה שלא ראיתי מלמד שזה אולי משהו נקודתי ולא משהו רווח. לא משהו שצריך טיפול מערכתי. לטעמי מדובר בפרובוקציה בלבד".

עם זאת מדגיש הדרי כי אמנם הוא עצמו סבור שיש להתעלם מהדרישה, אולם "אני לא יודע מה ההוראות השונות. אם על פי החוק והנוהל מתחייבת הקמת מסגד נעמוד בדרישות, אבל לא נראה לי שהם עומדים באחוז הדורש זאת. הדברים צריכים להיות סבירים ולעמוד בפרופורציות. נראה לי שיש יותר ביקוש לכותרת מאשר ביקוש למסגד".