חדש: תנאי ת"ש גם למתנדבי השירות האזרחי-לאומי

שר שלום ג'רבי, מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי מוביל מהלך לפיו גם מתנדבי השירות האזרחי – לאומי יקבלו סיוע ותמיכה במסגרת שירותם.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"א

מנהלת השירות האזרחי – לאומי, בראשותו של שר שלום ג'רבי פתחה במהלך להשוואת התנאים של מתנדבי השירות האזרחי – לאומי לתנאים להם זוכים חיילי צה"ל.

הצעד הראשון במהלך החל בשיתוף פעולה חדש וייחודי בין מנהלת השירות האזרחי – לאומי לבין עמותת "משכן הראייה" המסייעת במתן משקפיים בעלות סמלית לאוכלוסיות שונות בישראל, בניהם חיילים בודדים או כאלה שנזקקו לסיוע.

במסגרת המיזם החדש, הוחלט כי החל מהיום כל מתנדבי השירות האזרחי – לאומי אשר אין ידם משגת לממן בדיקות ראייה ומשקפיים חדשים, יוכלו לבצע בדיקות ראייה ולקבל משקפיים בעלות סמלית בעמותת "משכן הראייה – אופטיקל סנטר". הפונים יגיעו לעמותה עם תעודה תקפה של מתנדב/ת בשירות האזרחי – לאומי ועם אישור של מחלקת הרווחה בעירייה על פיו המתנדב ומשפחתו נזקקים לסיוע ובהתאם לכך יקבלו את ההטבה המגיעה להם.

שר המדע והטכנולוגיה, הממונה על השירות האזרחי-לאומי – הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, בירך על היוזמה המשותפת וציין את החשיבות הרבה להענקת הסיוע לבני ובנות השירות האזרחי – לאומי.

מיזם זה הוא צעד משמעותי נוסף במהלך המנהלת לשפר את תנאי המתנדבים ולדאוג לרווחתם בדרכים שונות. מנכ"ל המנהלת ג'רבי, מוביל כיום מהלך נוסף, במסגרתו תוקם קרן מיוחדת לסיוע למתנדבים נזקקים בשירות האזרחי-לאומי, בדומה לאופן תשלומי הסיוע שמקיים הצבא לחיילים הנזקקים.

עמותת "משכן הראייה" ממוקמת בעיר ירושלים. המקום מהווה משכן חדשני ומזמין, המוקדש לעיניהם ואוזניהם של אוכלוסיות מיעוטי יכולת ומאז הקמת העמותה ב-  2007 חולקו למעלה מ-25,000 זוגות משקפיים לילדים וקשישים.

העמותה קבעה מספר קריטריונים לקבלת משקפיים/מכשירי שמעיה תמורת סכום סמלי: ילדים להורים אשר מקבלים קצבאות נכים, חיילים בודדים/זכאים לסיוע, אזרחים וותיקים אשר מוכרים בלשכת הרווחה/ מקבלים קצבת זקנה נמוכה, נכי רדיפות או מלחמות הנאצים/ מקבלי גמלת סיעוד/ נפגעי פעולות איבה ועוד. כעת במסגרת המיזם החדש, גם מתנדבי השירות האזרחי – לאומי מיעוטי יכולת הצטרפו לרשימת הזכאים.

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי, שר שלום ג'רבי: " בתקופה זו בה הם תורמים מעצמם לחברה, אנו מחויבים לסייע להם ולפעול לרווחתם. אנו שמחים וגאים על כך שניתנה בידינו הזכות להמשיך ולשפר את תנאי שירותם של המתנדבים, התורמים רבות לטובת הקהילה, החברה ומדינת ישראל. אנו מודים ללורנט לוי, יו"ר עמותת משכן הראייה על שיתוף הפעולה ומקווים כי היוזמה לסייע למתנדבים בתחום משקפי הראייה, תעודד יוזמות נוספות לסיוע ולהקלה בתנאי המתנדבים גם בתחומים נוספים".

לורנט לוי, יו"ר עמותת "משכן הראייה – אופטיקל סנטר": "אני מתרגש מאוד לפתוח במהלך שיאפשר למתנדבי השירות הלאומי הזקוקים לכך לקבל משקפי ראייה בעלות סמלית. המתנדבים תורמים למדינה ולחברה ומגיעות להם אותם הטבות אשר מגיעות לחיילי צה"ל, ועל כן שמחנו להיענות ליוזמה של מנכ"ל המנהלת שר-שלום ג'רבי ולפתוח את משכן הראייה גם בפני מתנדבי השירות האזרחי – לאומי".