אוריאל לדרברג: אל תהיו עבדים לחברות האשראי

מנכ"ל פעמונים קורא לציבור שלא לאבד את הראש בקניות לחג, "יש אנשים שחושבים שזה הזמן לקנות הכול – גם מוצרים שלא זקוקים להם"

בני טוקר , ט' בניסן תשע"א

אוריאל לדרברג
אוריאל לדרברג

אוריאל לדרברג מנכ"ל פעמונים נותן כמה טיפים לאלה שיוצאים בימים אלה לקניות לקראת החג. "בחג הזה צריכים לצאת מעבדות לחרות. לצערנו כיום יש עבדות מודרנית בהכנות לחג החרות וההתמודדות היא לא קלה".

הוא מזהיר מפני חברות הפרסום והשיווק שעושים הכול כדי שנקנה לקראת החג גם מוצרים שאנחנו לא זקוקים להם, "לא סתם אותם חברות משקיעות כספים אדירים בפרסום למבצעי החג. זה חג שקונים בו הרבה בגלל המעבר מחמץ לכשר לפסח. והם רוצים שנקנה, שנקנה כל כך הרבה שאחרי החג אנחנו נבכה והם ישמחו".

לדרברג קורא לציבור הקונים לצאת לקניות לחג רק עם רשימת קניות כתובה וסגורה. "הכלל הראשון זה שצריך להגיע לחנות רק אחרי שאתה יודע בדיוק מה אתה רוצה לקנות. אסור להיכנס בלי שאתה יודע מה שאתה צריך, אסור לעבור עם עגלה בין כל המדפים ולמלא. כל עקרת בית יודעת היטב מה היא מכינה ומה היא צריכה. החכמה היא לא לצאת לקניות לפני שמכינים רשימה מדוייקת".

מנכ"ל פעמונים מזהיר כי בימים אלה יש אוירה של עודף קניות שעלולה לעודד בזבזנות. "לא צריך לקנות יותר ביצים ויותר תפוחי אדמה. גם אם יש אווירה כזאת שכולם ממלאים עגלות. אין שום סיבה לקנות מוצרים שישמשו אותנו גם אחרי פסח, כי עכשיו המחירים יקרים יותר".

הוא קורא לציבור שלא להתפתות לקנות בתשלומים רהיטים ובגדים. "עם כל הכבוד לכל רשתות השיווק, אי אפשר לקנות הכול בחודש אחד. לקנות בתשלומים ולהמשיך לשלם את המצות עד ראש השנה, להתפתות ולקנות רהיטים ובגדים בתשלומים זה אסון. צריך לקנות בתשלום אחד ואם אין אז לא לקנות".