הערכה: מנכ"ל העיריה נרצח כי חשף אי סדרים

ויאם זמירו הוחזר לפני כשנתיים לעבודה בעירייה על פי הוראה של מבקר המדינה. הוא פוטר לאחר שהתלונן לפני המבקר על התנהלות העירייה.

בני משה , ט' בניסן תשע"א

הערכה: מנכ"ל העיריה נרצח כי חשף אי סדרים -ערוץ 7
ניידת משטרה
פלאש 90

המשטרה חוקרת את מניעי הרצח של מנכ"ל עיריית קלאנסווה ויאם זמירו, הערב בעירו.

זמירו למוות בעת שישב ברכבו בעיר. הרקע הוא ככל הנראה סכסוך סביב קרקעות. רק לפני מספר חודשים נורו בבית קפה בעיר קרובי משפחתו של ראש העיר.

בעת שהמנכ"ל זמירו סיים לשחק כדורגל במגרש בעיר, הוא נכנס למכוניתו ונסע לעבר ביתו. לפתע עקפה אותו מכונית ממנה נורה לעברו צרור יריות שפגע בכל חלקי גופו. המנכ"ל, גבר בן 36, נשוי ואב לשניים, נהרג במקום - לצוות הרפואי של מגן-דוד אדום שהוזעק למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו.

במשטרה בודקים חשד לפיו הרקע לרצח הוא סכסוך בין המנכ"ל לגורמים שונים בעירייה ובעיר על רקע עבודתו בעירייה, וגם על רקע אישי ומשפחתי.

זמירו הוחזר לפני כשנתיים לעבודה בעירייה על פי הוראה של מבקר המדינה. הוא פוטר לאחר שהתלונן לפני המבקר על התנהלות העירייה. על פי תלונותיו נפתחה חקירת משטרה וראש העירייה נחקר בחשד לאי סדרים. לפני כשנה הושלך רימון אל ביתו.

בנוסף, בודקים גם חשד לפיו הירצחו קשור לירי לעבר אחיו של ראש העיר וקרוב משפחה אחר בחודש ספטמבר בשנה שעברה. כתוצאה מהירי ההוא נפצעו השניים, שישבו בבית קפה בעיר. חקירת הרצח הועברה לידי חוקרי היחידה המרכזית במחוז המרכז.