עו"ד שרגא זוכה מ"התנהגות בלתי חברית"

ביה"ד המשמעתי של לשכת עוה"ד זיכה את עו"ד אליעד שרגא מעבירה של "התנהגות בלתי חברית כלפי חבר למקצוע", עקב דברים שאמר על אולמרט.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בניסן תשע"א

שרגא
שרגא

ביה"ד המשמעתי של לשכת עוה"ד זיכה את עו"ד אליעד שרגא מעבירה של "התנהגות בלתי חברית כלפי חבר למקצוע", התנהגות שאינה הולמת ומעשים הפוגעים בכבוד מקצוע עריכת הדין, זאת עקב דברים שאמר בראיון רדיופוני על ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

שרגא, המשמש כיו"ר התנועה לאיכות השלטון, התראיין לרשת ב' בעקבות בקשה שהגיש אולמרט לאחר פרישתו להגדלת שטח הלשכה המגיעה לו כראש ממשלה לשעבר, ואמר בין השאר כי "עדיף שיגדיל לא את הלשכות העתידיות שלו אלא את התאים שבהם יצטרך לבלות במעשיהו".

הדברים הגיעו לפתחה של ועדת האתיקה של מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין, אשר החליטה להגיש קובלנה נגד שרגא לבית הדין המשמעתי, בין השאר בהסתמך על העובדה שגם הוא מחזיק ברשיון לעריכת דין ועל כן שרגא התנהג כלפיו בדרך שאינה הולמת "חברים למקצוע.

אלא ששלושת דייני בית הדין למשמעת דחו פה אחד את טענות ועדת האתיקה, והחליטו לזכות את שרגא מכל האישומים. הם דחו את טענת ועדת האתיקה כי תוכן הדברים מהווה עבירה משמעתית, והחליטו לדון רק בסגנון הבעת העמדה.

"לא יעלה על הדעת שעורך דין יהיה מנוע מלהעלות טענה כלשהי, מקוממת ככל שתהיה, באופן גורף", כתב אב בית הדין, ליאור שמעוני, בהסכמת עמיתיו, עורכי הדין גלעד שטסמן וגוהר חזן ראובן.

לדבריהם, "חוסר נימוס אינו בהכרח עבירה משמעתית. גם אם מדובר באמירה חריפה, אין היא עולה כדי גידוף או מילים שאין הדעת סובלת או שאינן עולות בקנה אחד עם המקצוע, או שדגל שחור מתנוסס מעליהן".