בג"ץ דחה הערב (חמישי) את עתירתו של הנער משה רזיאל שריפי בן ה-14, שביקש לחייב את הרבנות לבדוק את בחינת ההסמכה שלו לרבנות, למרות גילו הצעיר.


"אין ממש בעתירה; לא ביקשנו על כן תשובה מטעם המשיבים. העתירה נדחית. העותר ישא בהוצאת משפט ובשכר טרחת עורך דין המשיבים בסך 10,000 ש"ח", קבע השופט אליעזר ריבלין.

שופטי בג"ץ המליצו היום לנער לחזור בו מהעתירה. הנער, אשר עתר באמצעות אביו, ד"ר ניסן שריפי, ביקש מבית המשפט להורות לרבנות לבדוק את הבחינה ולאפשר לו להסתמך על תוצאותיה עת יבקש להשלים את יתר בחינות ההסמכה.

השופטים, אשר שמעו את טענותיו של הנער, הזכירו כי הנוהל של הרבנות הראשית הוא ברור, ולפיו לא ניתן להיבחן כלל לפני גיל 22. השופטים אף ציינו, כי כל קביעת גיל סף היא שרירותית אך זו דרכם של נהלים.

בעקבות זאת הציע השופט הנדל כי המבחן יבדק ויאמר לנער עם עבר את הבחינה או נכשל בה, אולם תוצאת הבחינה לא תוכל "להישמר" עבור הנער ליום בו יחליט אם יחפוץ בכך להיבחן בבחינות ההסמכה לרבנות הראשית.

לאור הדיון המליץ סגן נשיאת בית המשפט העליון, אליעזר גולדברג, לאב לחזור בו מהעתירה. האב בתגובה ביקש, כי השופטים ינזפו ברבנות, "הם מתעלמים ממני והם ימשיכו להתנהג כך לאנשים".