שוטר תנועה
שוטר תנועהפלאש 90

כבכל סוף שבוע, משטרת התנועה הארצית ערכה פעילות ממוקדת בצירים הבינעירוניים, במטרה לאתר ולהוריד מהכביש נהגים "ממהרים" ואלה הנוהגים בשכרות.

מהכביש הורדו בסוף השבוע כ – 80 נהגים שיכורים שהם בגדר "פצצות מתקתקות" ועוד מאות נהגים שבחרו לנהוג במהירויות חריגות. רכביהם הושבתו לחודש ימים ורישיון הנהיגה נשלל מנהלית לתקופה דומה ע"י קצין משטרה, בנוסף לזימון לדין.

מספר נהגים שנסעו בכביש 1 מת"א לכיוון ירושלים, הושפעו ככל הנראה ממהירות המטוסים הממריאים מנתב"ג, שכן כמה קילומטרים בהמשך הדרך (סמוך למחלף ענבה) נתפסו כמה מהם במהירויות מטורפות."שיאן" המהירות בסופ"ש, הינו נהג תושב י-ם אשר נתפס באמצעות מכשיר הממל"ז במהירות 195 קמ"ש ומאחר ולא ניתן היה להוריד את הנהג במהירות שכזו מהכביש ולסכן את השוטר, דלק אחריו השוטר עם הניידת ולבסוף הצליח לעצור את "הטייס היבשתי" סמוך לשער הגיא ...זאת לאחר ש"הטייס" נתקע בצד הדרך כי "לא שם לב" שנגמר לו הדלק . הנהג כמובן ציין להגנתו "נסעתי אולי 150-160 קמ"ש אבל לא נראה לי שיותר מזה".

נהג נוסף נעצר אף הוא באותו מקום ע"י אותה יחידה במהירות 187 קמ"ש, רק שהפעם מדובר בנהג חדש - בן 18 האוחז ברישיון נהיגה רק 4 חודשים ולפני מספר ימים סיים לנהוג עם מלווה . גם נהג זה ציין להגנתו כי לא שם לב למהירות נסיעתו. בהמשך יזומן לדין וישים לב טוב טוב לגזר הדין שככל הנראה יסתכם בכמה שנות פסילה (דבר שיחייב אותו ללמוד נהיגה מחדש ולעבור את מבחני הרישוי "טסט" כבראשונה) .ביום חמישי בשעה 07:00 נצפה ע"י שוטר ממתנ"א שפלה, רכב הנוסע "בזיגזג" בכביש 1 ובהתאם לאופן הנהיגה נמצא מאחרי ההגה נהג שיכור, שבגופו אלכוהול פי 3 מהמותר עפ"י בדיקת הינשוף. בדיקת הנהג במסוף המשטרתי העלתה כי לנהג אין רישיון נהיגה בתוקף מזה 4 שנים ורכבו ללא "טסט" וביטוח כבר 3 שנים . רכבו הושבת במיידית על גרר והוריו התבקשו לבוא ולקחתו הביתה, לא לפני שקיבל זימון לדין.

נהג נוסף שהחליט לשתות לשוכרה ושלב זאת עם נהיגה מסוכנת, הינו תושב הגליל המערבי בן 41 , שנצפה בכביש 85 סמוך לכרמיאל נוהג "בזיגזג" וכשהתבקש ע"י שוטר מתנ"א זבולון לעצור בצד הדרך, פתח במנוסה תוך סיכון משתמשי הדרך, לרבות נהיגה במהירות וביצוע עקיפות מסוכנות, שגרמו לרכבים לסטות מנתיב נסיעתם . הנהג נעצר לאחר שאף ביצע בריחה רגלית מרכב, אולם לא הספיק להתקדם כל כך הרבה, מאחר ובגופו נמצא אלכוהול בכמות אסטרונומית של 1170 מיקרו ( כמעט פי 5 מהמותר) .גם נהג זה נבדק במסוף המשטרתי וגם הוא נמצא בפסילת רישיון (עפ"י החלטת בית משפט בגין נהיגה ברכב מושבת שהורד מהכביש). לאור האמור הנהג נעצר, רכבו נגרר מהמקום אל המגרש המשטרתי ובהמשך יזומן לדין בגין שלל העבירות.במשטרת התנועה מציינים כי הנהגת החיילת שנתפסה לפני כשבועיים בכביש הערבה במהירות 197 קמ"ש, נשפטה בהליך שיפוט מהיר ונידונה ל- 10 שנות פסילה.