רכבת. אילוסטרציה
רכבת. אילוסטרציהפלאש 90

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברכבת. זאת בעקבות דבריו של שר התחבורה, ישראל כץ, במסיבת עיתונאים הבוקר, לפיהם יסגור את הרכבת תוך ארבעה חודשים אם לא תהיה רפורמה. 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, אמר כי "ההסתדרות והעובדים מוכנים לאמץ כל תוכנית שתגביר את הבטיחות, אולם לא על חשבון זכויות העובדים".

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ כינס הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים דחופה, בה הזהיר כי בלי תכנית בטיחות מקיפה לא יאפשר המשך פעילותה של הרכבת במתכונת הנוכחית.

במסיבת העיתונאים ציין השר כ"ץ, כי במידה שתוכנית כזו לא תיכנס לפעולה בתוך 4 חודשים יורה על סגירת חברת הרכבת עד לביצוע של ארגון מחדש של החברה.

כ"ץ אף הנחה את מנכ"ל משרדו להכין תכנית אלטרנטיבית כוללת של אמצעי תחבורה למקרה שתשותק באופן מלא פעילות הרכבת. "אנחנו בונים תכנית שהיא לא אוטובוס פה אוטובוס שם - אלא תכנית כוללת ומגובה במידה ונצטרך לנקוט בצעד הזה".

"אני לא מתכוון להתפשר על בטיחות הנוסעים ולא אאפשר מצב בו הנוסעים חוששים לעלות על הרכבת בגלל ליקויי בטיחות או נפגעים כתוצאה מתחזוקה לקויה והתנהלות של רכבת ישראל כפי שקרה פעמים רבות לאחרונה", אמר כ"ץ במסיבת העיתונאים.