נפטר הנער דניאל ויפליך שנפצע מנ"ט

מותו של דניאל נקבע במחלקה לטיפול נמרץ של בית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם הוא טופל מאז האירוע. בני משפחתו שהו לצידו כל העת

בני משה , י"ג בניסן תשע"א

נפטר הנער דניאל ויפליך שנפצע מנ"ט-ערוץ 7
האוטובוס שנפגע מנ"ט
פלאש 90

הנער דניאל ויפליך בן ה-16 מבית שמש נפצע אנושות לפני שבוע וחצי מפגיעת טיל נ"ט באוטובוס התלמידים סמוך לנחל עוז, נפטר מפצעיו.

מותו של דניאל נקבע הערב במחלקה לטיפול נמרץ של בית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם הוא טופל מאז האירוע. במשך הימים שחלפו מרגע הגעתו לשם, נאבקו הרופאים על חייו - אך גופו לא הגיב בהצלחה לטיפול התרופתי שניתן לו.

דניאל בן ה-16 נקלע לירי לאחר שעשה את דרכו לביקור אצל סבתו שמתגוררת באחד היישובים באזור שאליו נורה הטיל הקטלני, טיל נ"ט (נגד טנקים) מסוג קורנט, מתוצרת רוסיה שהוברח לרצועה. הטיל פגע בחלקו האחורי של האוטובוס אך עבר את כל אורכו, ודניאל שישב בקדמת האוטובוס נפצע באורח אנוש מרסיסים בראשו ובכל חלקי גופו.

לפני מספר ימים חלה החמרה במצבו של דניאל, שבמשך כל תקופת אשפוזו בבית החולים, שהו לצדו בני משפחתו. יצחק, אביו של דניאל, אמר ביום שלישי שעבר כי "המצב קריטי מאוד, אני לא יכול להיכנס לפרטים, אנחנו כרגע צמודים לרופאים". כמה ימים לפני כן אמר האב כי "נותר לנו כרגע רק להתפלל. אנחנו רק מנסים לקוות לטוב. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת ולבקש מכל מי שיכול שיתפלל לרפואתו של דניאל. הוא ילד חזק ואנחנו מקווים שהוא ייצא מזה".