יפו. הערבים משתלטים.
יפו. הערבים משתלטים. פלאש 90

במחקר מיוחד שיוצג היום במסגרת כנס רמלה הרביעי עולה כי האוכלוסייה הערבית מתחזקת בערים המעורבות לעומת האוכלוסייה היהודית שרושמת ירידה במספר תושביה. בעיית הדמוגרפיה עליה מדברים רבות הופכת למציאות כאשר בלוד לדוגמא יש עלייה של כ-24.32% במספר התושבים הערבים בין 2003 ל-2009. במקביל ניתן לראות כי האוכלוסייה היהודית דווקא נרשמת ירידה באותן שנים של כ-7.86%. ירידות דומות באחוז האוכלוסייה היהודית נרשמות בעכו רמלה יפו חיפה ירושלים ונצרת עילית.נושא קרקעות המדינה על היבטיה השונים עומד במרכז כנס רמלה - בין ישראל לעמים ה-4 אשר מתקיים היום (שלישי) איסרו-חג פסח ברמלה.

במסגרת הכנס יתקיימו מושבים רבים ומגוונים בנושאים: שטחים פתוחים בגליל ובנגב,  מדיניות ציבורית בניהול קרקעות המדינה, מכתב הרבנים-השכרת דירות לערבים בשכונות בעלות צביון יהודי, היבטים ערכיים ומוסריים  בסוגיית הקרקעות וכן פאנל ראשי ערים מעורבות אשר ידון בשאלה " האם דרוש "רוב יהודי" בערי ישראל?".  בנוסף לדיונים אלו יוצגו לראשונה ממצאים של תחקיר מיוחד שנערך לרגל האירוע בנושא מגמות דמוגרפיות בערים מעורבות.במדינת ישראל כולה קצב הגידול של הציבור הערבי והלא היהודי גבוה מקצב הגידול של הציבור היהודי בכ-1.1% מה שאומר שהרוב היהודי מצטמצם, אמנם באיטיות,  מידי שנה.

ואולם במחוזות הצפון והדרום, בצפון הרוב היהודי מצטמצם ב 3.17% לשנה (פי 2.4 מהקצב הארצי) ובדרום ב4.3% לשנה (פי 3.2 מהקצב הארצי) . מעיון בנתוני הלמ"ס עולה שהסיבה לכך היא  הגירה מאסיבית של הציבור היהודי ממחוזות אלו למחוזות יו"ש(!) והמרכז. וכך המספר המוחלט של יהודים במחוזות אלו למרות הריבוי הטבעי בכלל האוכלוסייה, יורד לאורך השנים האחרונות.בערים המעורבות התופעה חריפה עוד יותר. בנצרת עילית לדוגמא עזבו את העיר כ1000 יהודים, והתווספו כ200-300 ערבים, בממוצע ב-6 השנים האחרונות.

אריאל בן דוד (בנדא) מנכ"ל כנס רמלה מסביר על בחירת נושא הכנס, "הריבונות היהודית על קרקעות המדינה נמצאת בנסיגה מתמדת ומדאיגה. בשטחים הפתוחים המצויים בעיקר בנגב ובגליל ישנם פלישות רבות לקרקעות המדינה הכוללות בנייה בלתי חוקית ובנוסף ישנה תופעה של רכישת קרקעות ודירות ביישובים יהודיים על ידי גורמים זרים.  כנגד כל התופעות החמורות הללו אין כמעט אכיפה ובוודאי שלא הרתעה. מטרת כנס רמלה ה-4 הינה להציף על סדר היום הציבורי את הנושא ולתבוע מהמדינה ומקבלי ההחלטות פתרונות ראויים".כנס רמלה נוסד על ידי תנועת קוממיות בשיתוף הגרעין התורני ברמלה ובחסות עיריית רמלה. מטרת הכנס להעלות לדיון ציבורי סוגיות העומדות על סדר היום הציבורי בנושאים הקשורים לייחודו של עם ישראל וליחסיו עם העמים סביבו הן בתוך מדינת ישראל והן מחוצה לה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו