לא לוותר. דיין.
לא לוותר. דיין. פלאש 90

נשיא מועצת הבטחון לישראל ואלוף פיקוד המרכז לשעבר עוזי דיין מקווה כי צה"ל ישים את ידיו על השוטרים הפלשתינים שרצחו את בן יוסף לבנת בקבר יוסף, "בפסח הזה היו לנו שני קרבנות פסח, דניאל ויפליך שנרצח מירי מחבלי החמאס מעזה, ובן יוסף לבנת".

דיין התייחס לדעה על פיה במקרה של לבנת שני הצדדים לא היו תמימים, "יש כאלה שמקלים ראש ואף מכנים את זה תקרית ולא פיגוע. אז כנראה שעברית היא שפה יפה, אבל היה פה פיגוע. שוטרים ירו על מתפללים יהודים, וזה רצח. נכון שהם לא תיאמו את הכניסה שלהם אך מדובר בערב חג".

לדבריו לעיתים נראה שצה"ל שוכח את תפקידו, "התפקיד שלנו זה לא להסביר את הפלשתינים אלא לתפוס את האחראים. צריכה להיות חקירה ממצה ויש להעניש את האחראים. ברור לכולם שהמשטרה הפלשתינית לא תעשה דבר, במיוחד לאור העובדה שאפילו אנחנו מספקים להם תירוצים. אסור לסמוך עליהם. כשהייתי אלוף פיקוד המרכז אחרי אירועי מנהרת הכותל, עשינו רשימה שחורה של כל השוטרים הפלשתינים שחשדנו שהם מעורבים בפיגועים, עברנו על הרשימה, עצרנו את מי שצריך וחיסלנו את מי שצריך".

דיין קובע כי המצב היום בקבר יוסף הוא בלתי נסבל, "אחרי אירועי מדחת יוסוף כשקבר יוסף פונה, הקבר עבר גלגולים שונים, הוא נשרף, נבנה שם מסגד ואז הקבר שוב שופץ. זה לגיטימי לשקול אם להחזיק שם חיילים או לא, אבל זה לא לגיטימי שלא יאפשרו ליהודים להתפלל שם. צריך שכל יום יגיעו אנשים לקבר יוסף, או לבית כנסת שלום על ישראל ביריחו. כמובן שצריך לתאם, אבל צריך לחזור ולפתוח את המקומות האלה אחרת אנחנו בעצם מוותרים עליהם".

"לצערנו מי שקובע את סדר היום זו התקשורת שלא תמיד זוכרת את כל הפרטים. עוסקים כל הזמן ובצדק בגלעד שליט אבל לא מזכירים את אלה שנהרגו בתקרית הזאת. גם בפיגוע בקבר יוסף מזכירים את בן יוסף לבנת שנרצח, אבל צריכים גם להזכיר את כל אלה שנפצעו ונאבקים על חייהם. צריכים להוביל לא את סדר היום התקשורתי אלא את סדר היום הביטחוני", הוסיף.