יוצאים לשטח? דיין
יוצאים לשטח? דייןפלאש 90

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין קורא לראש הממשלה לבטל את נאום בר אילן ולספח מחדש את שטחי סי. "ראש הממשלה צריך בנאום בר אילן 2 לומר משפט אחד ויחיד, "נאום בר אילן 1 מבוטל, המדינה הפלשתינית לא תקום".

דיין מקווה שממשלת ישראל תפיק את התועלת המרבית מהמשבר שנוצר. "יש כעת שני משברים. הפלשתינים בחרו לבטל את כל ההסכמים עם ישראל וללכת לאו"ם והם גם החליטו להכניס את החמאס לממשלה. כל משבר הוא גם הזדמנות. צריכים להודיע שההסכמה של ראש הממשלה למדינה פלשתינית מבוטלת, להשתחרר מתהליך אוסלו ולחזור להגשמה ציונית".

יו"ר מועצת יש"ע סבור שסיפוח של לכל הפחות שטחי סי, הוא כעת הצעד המתבקש, "לא מספיק שישראל תגיד שהיא חוזרת בה מההסכמה למדינה פלשתינית, אלא הגיע הזמן להחיל את הריבונות הישראלית ולספח את כל ההתיישבות היהודית והשטחים הפתוחים ביו"ש. הגיע הזמן שנהפוך לאזרחים שווי זכויות כמו בכל מקום אחר במדינה. הפלשתינים פתחו במלחמה מדינית ואולי גם פיזית נגדנו ועכשיו לא מספיק תיקו, צריך לנצח".

הוא קורא לדרג המדיני להחזיר את הביטחון של אזרחי יו"ש שמאז הסכמי אוסלו מופקרים לידיהם של השוטרים הפלשתינים. "אני מקיים הרבה פגישות עם אלוף הפיקוד ומפקד גזרת איו"ש, ובכל פגישה איתם אני מתחיל באזהרה ששיתוף הפעולה הביטחוני עם הפלשתינים והפקדת הביטחון שלנו בידיהם, זה משהו הזוי לגמרי ואת ההוכחה לכך ראינו במה שקרה בקבר יוסף".

דיין טוען שלמרות השגיאות שנעשו מאז הסכמי אוסלו, צה"ל הוא צבא חזק ואפשר לתקן את כל הטעויות שנעשו. "ברור שנעשו טעויות שאנחנו נשלם עליהם מחיר. טעינו כשאימננו וחימשנו אותם בעזרת הגנרל דייטון. אבל אסור לנו להפחיד את עצמנו, צריכים היום להחזיר את הביטחון העצמי. אם החמאס ישתלט על הערים ביהודה ושומרון, נצטרך לחזור לאותם ערים, לחברון לשכם ולרמאללה ולהחזיר את השליטה הישראלית".

הוא קורא לדרג המדיני להודיע שצה"ל חוזר לפעול החל מהיום בחופש פעולה מלא בכל יו"ש. "אני שמח שראש הממשלה אמר מה שאמר ואני מקווה שהדיבורים יהפכו למעשים. אנחנו צריכים לדרוש מנתניהו לנצל את המצב שנוצר לטובת מדינת ישראל. להכריז מייד על מותו של תהליך אוסלו, שהיה השגיאה האסטרטגית הגדולה ביותר שמדינת ישראל עשתה, שגיאה ששילמנו עליה כבר ביותר מאלף הרוגים. לבטל מייד את ההסכמה של הממשלה להקמת מדינה פלשתינית. הצבא צריך היום, ולא מחר להודיע שכל ההסכמות עם כוחות הביטחון הפלשתינים כחלק מהמערך של מתן בטחון למדינת ישראל הכול בטל ומבוטל, ולקחת מייד את האחריות על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל, כולל בקבר יוסף. נגמר העניין הזה של הסתמכות על שוטרים פלשתינים, צה"ל חוזר לפעול בחופש פעולה מלא. זאת האחריות של הדרג המדיני, ראש הממשלה צריך לקחת את ההחלטה, הוא זה שמחויב לכך. הגיע הזמן לחזור לעשייה ציונית ולא לימי אוסלו האפלים".