האוצר: ההסתדרות הרפואית ממשיכה לא לדבר אמת

באוצר הגיבו בחריפות על הגשת התלונה של ההסתדרות הרפואית לנציב שירות המדינה נגד הממונה על השכר, שלטענתם הסית נגדם

בני משה , כ"ז בניסן תשע"א

רופאים בשביתה
רופאים בשביתה
פלאש 90

"ההסתדרות הרפואית ממשיכה לא לדבר אמת. במקום לשבת ולדון עם צוות האוצר על מנת למצוא פתרון לבעיות האמיתיות של מערכת הבריאות, עסוקה ההסתדרות הרפואית בשליחת מכתבים".

כך הגיבו אחר הצהריים במשרד האוצר, על הגשת התלונה של ההסתדרות הרפואית  לנציב שירות המדינה נגד הממונה על השכר, אילן לוין, לאחר שלטענתה הסית לוין בראיון לגלי צה"ל נגד ציבור הרופאים וכינה אותם "רוצחים".

בהסתדרות הרפואית טוענים, כי ההשתלחות הזו של הממונה על השכר באוצר הגיעה לאחר שבועות של משא ומתן בו לא שיפר האוצר את הצעותיו לרופאים, ולא ניהל איתם הליך אמיתי שיאפשר להגיע לפיתרון להבראת הרפואה הציבורית בישראל.

ההסתדרות הרפואית שלחה הבוקר מכתב לאילן לוין ובו היא דורשת כי יתנצל בפני ציבור הרופאים. בהסתדרות הרפואית אף הכריזו, כי עד אשר יתנצל, לא ישבו הרופאים למשא ומתן עם האיש אשר כינה אותם "רוצחים", ופקפק בלגיטימיות שלהם למאבק על עתיד הרפואה הציבורית בישראל.

במשרד האוצר אומרים בתגובה כי :מדובר בניסיון נוסף של ההסתדרות לזרות חול בעיני הציבור ולהסיט את הדיון מהעיקר. ברור לכל שמשרד האוצר פועל על מנת לסיים את שביתת הרופאים וכי רק טובת הציבור עומדת לנגד עיניהם של הנהלת האוצר. זאת לעומת ההסתדרות הרפואית, אשר בוחרת במודע לפגוע בציבור בישראל.

"הסירוב של ההסתדרות הרפואית לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסה ולהחתים שעון נוכחות בנוסף לדרישה לתופסת שכר רוחבית לכלל הרופאים, הינן דרישות אשר אפילו הציבור מבין שאין להן כל אחיזה במציאות" – אומרים במשרד האוצר.