חיילים. אילוסטרציה
חיילים. אילוסטרציה פלאש 90

שופטת בימ"ש השלום בחיפה, ישראלה קראי-גירון קבלה במלואה תביעה נגד המדינה וחייבה אותה לשלם פיצוי בסך 430,000 ₪ לבעל מתחם בילויים בהר גריזים ליד שכם, בגין נזקים שנגרמו לו ע"י חיילי צה"ל אשר תפסו את המתחם בתחילת 2003, גרמו לו נזקים כבדים, ומנעו את כניסת הבעלים אליו במשך מספר חדשים.

השופטת קראי גירון קבעה בין היתר, כי המדינה לא הוכיחה שתפיסת המתחם, אשר כלל גן אירועים, מסעדה ואולם אירועים, הייתה במסגרת פעילות מלחמתית.

"משלא נסתרה הטענה כי מתחם הבילוי נתפס ואוכלס לתקופה ממושכת (4 חודשים) לצורכי לינה, רחצה ואכילה של חיילים וכן אחסון של ציוד, ומשלא הובאה כל ראיה המסבירה הצורך בתפיסת המתחם, סגירת האזור לתושבים והמשך האיסור לבעלי המקום ומפעיליו להיכנס אליו לשפצו או להפעילו, אין מנוס מן הקביעה כי התובע הוכיח טענותיו", קבעה השופטת.

השופטת אף תקפה במילים חריפות את התנהלות צה"ל בנוגע למתחם, וציינה כי "לא יעלה על הדעת כי גרימת הרס כה רבה למתחם שנתפס ע"י חיילי צה"ל במשך ארבעה חודשים, בהם לא הובאה כל עדות כי התרחשה פעילות מלחמתית במתחם, תישאר ללא כל בדיקה. היה על הגורם האחראי לפינוי המתחם להבהיר מהי הסיבה להרס המשמעותי כל כך שנגרם למתחם הבילוי ואם אכן מדובר בוונדליזם לשמו ייבדק העניין ע"י רשות מוסמכת בצה"ל יוסקו מסקנות ויופקו לקחים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו