שרים לזכרו של הרב אוריאל מלכה ז"ל

ביום הזיכרון תבצע מקהלת פרחי השומרון את השיר "אל תסתר פניך ממנו" לזכרו של הרב אוריאל מלכה ז"ל שנספה באסון הכרמל.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"א

הרב אוריאל מלכה ז"ל שנספה באסון הכרמל היה רב אהוד ואהוב על תלמידיו בתלמוד תורה ברקאי בקרני שומרון. ביום הזיכרון הקרוב תבצע מקהלת פרחי השומרון שבה חברים תלמידיו של הרב מלכה את השיר "אל תסתר פניך ממנו" לזכרו בטקס מיוחד שיתקיים מחר בבית הספר בקרני שומרון.

"אדם מופלא ותמיד עם אור בעיניים" – כך הגדירו אותו תלמידיו של הרב אוריאל מלכה ז"ל שנספה באסון הכרמל במהלך חג החנוכה. הרב מלכה היה אכפתי עם לב טוב ונדיב, והקפיד ליצור תמיד אווירה טובה לכל הסובבים אותו. "אנו זוכרים איך הוא היה מספר לנו תמיד דברים שהיו מחזקים אותנו, כגון:צבא, תפילה, ובעיקר אמונה" – העלו השבוע תלמידיו בתלמוד תורה ברקאי בקרני שומרון זיכרונות.

נתינה הייתה חלק בלתי נפרד מחייו של הרב מלכה. הוא גדל ביבנה, ולמד בישיבת קרני שומרון. את שירותו הצבאי עשה בסיירת צנחנים וסיים במהלך השירות קורס רבנים צבאיים. לאחר שהתחתן קבע את ביתו בישוב שבשומרון אך לא לזמן רב.

הרב מלכה ורעייתו אורטל נסעו לשליחות בת שנתיים לקנדה להפיץ תורה בקהילות יהודיות מעבר לים. לאחר שובו מהשליחות, לחם במלחמת לבנון השנייה כקצין צנחנים במילואים, וראה את המוות מול עיניו יותר מפעם אחת. כששבו לביתם בקרני שומרון חזר הרב מלכה להוראה יחד עם רעייתו, בתלמוד תורה ברקאי ביישוב.

מנהל התלמוד תורה הרב שמואל קנר סיפר כי הרב אוריאל הצטרף לבית הספר כמורה ממלא מקום אך עד מהרה נפשו נקשרה בנפש התלמידים: "מהר מאוד התגלה הרב כאישיות חמה המקרינה חום, אהבה וחיבה ומכילה כל אחד ואחד.  הקשר המיוחד שנוצר בין הרב לתלמידים, הביא אותנו להחלטה להציע לו לחנך כיתה. עם הכיתה שאותה חינך הוא קשר את הקשר המיוחד. למרות זאת לאחר תקופה קצרה החליט הרב מלכה שייעודו ותפקידו כרב צבאי, ויצא לקורס קצינים של שירות בתי הסוהר שהיה אמור להכשיר אותו כרב בשב"ס. החבורה כולה הצטערה על עזיבתו".

הבשורה על מותו של הרב מלכה הכתה את תלמידיו בהלם. "לצערנו הרב, לא הספקנו להכיר עוד מתכונותיו הטובות שלו ולמרות זאת בזמן הקצר שזכינו להיות במחיצתו הספקנו ללמוד ממנו הרבה" – אמרו השבוע תלמידיו.

לקראת יום הזיכרון תשע"א בחרה מקהלת פרחי השומרון שבה חברים תלמידיו של הרב אוריאל ז"ל, להקליט עיבוד מחודש לשיר "אל תסתר פניך ממני" לזכרו.

המקהלה תשיר את השיר בליווי מצגת תמונות מחייו ופועלו של הרב מלכה בטקס יום הזיכרון בבית הספר בהשתתפות אלמנתו, אורטל מלכה המלמדת אף היא בברקאי.

מקהלת פרחי השומרון, קמה לפני יותר מעשור, ומשלבת בתוכה ילדים מכל רחבי השומרון, הלומדים בתלמוד תורה ברקאי. על המקהלה מנצח המוזיקאי מיכאל גייר מזה כ 3 שנים. המקהלה מופיעה באירועים שונים ברחבי הארץ והשומרון.

השיר "אל תסתר" מתוך פסוקי מזמור כ"ז בתהילים ללחן של עזרא גטנו הוקלט בעבר על ידי משפחת חוטר לזכר בנם גבריאל הי"ד אשר נרצח בפיגוע בישיבת עותניאל והופיע בדיסק "הקול החסר" וכעת יבוצע בעיבוד חדש על-ידי מקהלת פרחי השומרון.
"יהי רצון" – אמרו היום חברי המקהלה – "שכל תכונותיו ומידותיו הטובות של הרב אוריאל יהיו נחלת כולנו".