מקורות אנונימיים בתוך חברת פייסבוק דיווחו לעיתון LA TIMES כי מנכ"ל החברה מארק צוקרברג שוקל את רכישת תוכנת תקשורת אינטרנט סקייפ (Skype) כחלק מעסקת ענק בעלות של 3-4 מיליארד דולרים.

ממקורות אחרים של האתר engadget.com , מדובר במיזם משותף לענקית החיפוש גוגל והאתר פייסבוק. התוכנה המאפשרת תקשורת רציפה וצלולה בין משתמשי האינטרנט על גבי פס האינטרנט VOIP בין אם מדובר במשתמשי המחשב או הטלפון הסלולארי.

סקייפ צובר מעריצים רבים בעולם ולעיתים אף עולה בכמות על משתמשי בטלפון. בגרסת סקייפ האחרונה נוספה תכונת שיחות עם רשת החברתית פייסבוק, כמו כן לאחרונה שולבה תוכנת הסקייפ למשתמשי מערכת ההעפלה לטלפונים של גוגל – אנדרואיד. שרות טלפוניה אינטרנטי סקייפ נוסד בשנת 2003 בידי מתכנת דני יאנוס פריס (Janus Friis) והמהנדס השוודי ניקלאס זנסטרם (Niklas Zennstrצm). היום סקייפ הוא שרות טלפוניה אינטרנטי הפופולארי בעולם, אשר משתמשים בו מעל 140 מיליון בני אדם בכל חודש.

המומחים קושרים את השמועות על משא ומתן בין פייסבוק וגוגל עם סקייפ להנפקה צפויה של מניות סקייפ בבורסת ניו יורק (IPO)  . הנפקה זו, לפי הצפי, אמורה להביא לחברה המנפיקה בין 700 מיליוני דולרים למיליארד דולרים. ההנפקה נקבעה למחצית השנייה של השנה. בקיץ הקודם שמועות על רכישת סקייפ בידי ענקית טכנולוגיה Ciso נשללו וחוזה הרכישה לא נחתם.