עלה מארה"ב, איבד את ידו וחזר לשירות קרבי

הרמטכ"ל הזכיר בבית הנשיא את רב"ט איזי אזגי, לוחם עולה מארצות-הברית, אשר איבד את ידו במבצע "עופרת יצוקה" וחזר לשירות קרבי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' באייר תשע"א

הרמטכ"ל המיועד בני גנץ
הרמטכ"ל המיועד בני גנץ
פלאש90

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בירך את 120 חיילי צה"ל שנבחרו כמצטיינים בטקס המסורתי בבית הנשיא בירושלים.

"מצטיינים יקרים, אני ניצב כאן היום בפעם הראשונה כראש המטה הכללי של צה"ל, ורואה לפניי את היכולות  והמעלות שעשו אתכם לטובים ביותר, והפכו את צה"ל לצבא חזק ומוכן יותר לאתגרים העומדים לפתחו. זהו אותו הכוח המאפשר לכולנו לחגוג שנה נוספת של עצמאות", אמר גנץ.
 
הרמטכ"ל הוסיף: בימים האחרונים עיינתי בסיפוריכם האישיים ובנימוקי בחירתו של כל אחד ואחת מכם לחייל מצטיין. נוכחתי כי המילה "מצוינות" מקפלת בתוכה את ההישגים הרבים שצברתם לאורך שירותכם הצבאי ואת היכולות המקצועיות הגבוהות שלכם; אך לא פחות מכך – את הערכים המנחים את צה"ל ואתכם.
 
התוודעתי לסיפורו של רב-טוראי איזי אזגי, לוחם עולה מארצות-הברית,  אשר איבד את ידו במבצע "עופרת יצוקה", ולאחר הליך שיקום מפרך - חזר לשירות קרבי. בזאת נתן ביטוי שאין למעלה ממנו, לערכי השליחות והדבקות במשימה. למדתי על ערך הדוגמה האישית הנטוע בפועלו של סמל עאדל סועאד, חייל בן המגזר הבדואי מהכפר ראס אל-עין, אשר בשירותו הצבאי פועל לעידוד גיוס בקרב בני המיעוטים.
 
ראיתי ביניכם גם את סרן דוקטור נטע גרי, אשר פרצה את הדרך עבור נשים המבקשות לשמש כרופאות בגדודים הלוחמים כאשר הוצבה כרופאה בגדוד "דוכיפת" של חטיבת "כפיר"; וגם היום, כרופאה החטיבתית של "כפיר", מעלה על נס את חשיבות השמירה על חיי האדם ואת ערכי האחריות והמקצועיות.

קצרה היריעה מלהכיל את כל סיפוריכם ואת המטען הערכי העולה מהם, אך במבט על מאה ועשרים דמויותיכם, ניתן להבין את כוחה של "רוח צה"ל" ואת עוצמתו של הצבא הנושא אותה עמו במשימותיו.
 
"אני משוכנע כי כל מי שיביט בכם, ידע, כי אתם חדורי תודעה ערכית ותחושת שליחות גדולה לא פחות מקודמיכם לפניכם, ואולי אף יותר. ביום חג זה, בהמשיכנו לחבק את המשפחות השכולות, ליבנו עם אלו שלא זכו לחגוג עמנו שנה נוספת של חירות ועצמאות בארצנו. יחד נישא תפילה ונקדם המעשה לשובם בהקדם של רעינו השבויים והנעדרים כולם, ובהם סמל-ראשון גלעד שליט".