רופאים מפגינים. ארכיון. השביתה מתחדשת
רופאים מפגינים. ארכיון. השביתה מתחדשתפלאש 90

הרופאים חוזרים לשבות. על רקע סירוב האוצר לדון בנושא התקינה שהכרחי לאיכות הטיפול הרפואי הודיעה הערב ההסתדרות הרפואית על "המשך הצעדים הארגוניים".

ביום שני הבא תתקיים שביתה כללית במתכונת שבת בבתי החולים. תורנים וכוננים יגיעו לבתי החולים. למחרת, יום שלישי, יתבצעו בחדרי הניתוח בבתי החולים יתבצעו רק ניתוחי הסרת גידולים (אונקולוגיה) וניתוחים דחופים (כל שאר המחלקות עובדות כרגיל)

ביום רביעי הבא תתקיים שביתה מלאה במרפאות קופ"ח כללית במחוזות דן-פ"ת וחיפה בלבד.  

ביום חמישי יבצעו חדרי הניתוח בבתי החולים רק ניתוחי הסרת גידולים (אונקולוגיה) וניתוחים דחופים. כל שאר המחלקות יעבדו כרגיל.

יצויין כי לפני שעה קלה הסתיימה ישיבת המו"מ שהתקיימה הערב (ה') במשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת גן. בישיבה נדונו מספר סוגיות ביניהן שחיקת השכר וסוגיית הקידום המקצועי עבור רופאים.

מההסתדרות הרפואית נמסר כי לשמחתם, הבינו נציגי האוצר את הצורך ביצירת אופק קידומי עבור הרופאים, "אך לצערנו הם שוב דיברו באמירות כלליות שאין בהן דבר ואשר לא ניתן ללמוד מהם מה הם מציעים".

בסוגיית שחיקת שכר הרופאים הציגה הנהלת ההסתדרות הרפואית כי שכר הרופאים נשחק החל מדצמבר 2007 (חודש השכר עליו נתנה תוספת הבוררות) ועד למרץ 2011 ב 12.17%.

ד"ר ליאוניד אידלמן יו"ר ההסתדרות הרפואית אמר "לצערנו, האוצר ממשיך להתבצר בעמדתו וגם היום לא שמענו שום דבר חדש מהאוצר לגבי הנכונות שלו להשקיע במערכת הבריאות הציבורית. שוב אנו מתמודדים מול אמירות כלליות של האוצר והצעות שאינן ברורות ומעורפלות".

בישיבה הציגו שוב הרופאים את דרישתם לתוספת תקינה במסגרת ההסכם הקיבוצי. לדברי הרופאים, על אף חשיבות הנושא סרבו נציגי האוצר לדון בנושא.

על רקע סירוב האוצר לדון בסוגייה ועל רקע אי ההתקדמות במו"מ החליטה הנהלת ההסתדרות הרפואית לנקוט בצעדים הארגוניים.