אילוסטרציה
אילוסטרציה

בארגון להבה ממשיכים במאמץ לחלץ בנות יהודיות שנפלו קורבן לידיהם של ערבים. בנצי גופשטיין יו"ר ארגון להבה אומר לערוץ 7 שאין מדובר בחילוצים של בנות מכפרים ערבים אלא מבתים של ערבים שחיים בתוך הערים היהודיות.

 "זו תופעה שהיא כמו מגיפה שהולכת ומחמירה. הערבים קונים ושוכרים דירות בערים היהודיות בצפון ובדרום. הם מטרידים בנות ומנסים ליצור איתם קשר. לא מזמן הוצאנו בת כזאת שגרה אצל ערבי. היא הפשילה לנו את הגרב והראתה לנו צלקת מסיגריה, לצערנו היא לא היחידה".

גופשטיין מספר על המבצע האחרון במהלכו הם חילצו נערה משרות לאומי שנפלה לידיו של רופא ערבי. "אלה ערבים שגרים בתוכנו, בערים שלנו ובבנות יהודיות מכל המגזרים. רק עכשיו סיימנו לטפל בבת שרות לאומי, בת טובים אשכנזייה שעבדה בשרות לאומי באחד מבתי החולים. היא התחילה לצאת עם אחד הרופאים הערביים. זה היה קשה מאוד. לא מדובר כאן להוציא יהודייה מכפר ערבי, אלא להוציא את הערבי מהראש של הבחורה. היא נפלה בפח האהבה. למדנו שאפילו את דינה היה קשה להוציא משכם והיא ממש בכתה. ידוע שיהודייה שנבעלת לגוי קשה לה לפרוש. ב"ה בעזרת סיוע של פסיכולוגים ופגישות עם בנות שעברו התעללות אצל ערבים הצלחנו לשכנע אותה לעזוב אותו".

גופשטיין קורא לכל האולפנות ומנהלי השרות הלאומי למנוע מבנות לעבוד ולשהות במחיצת ערבים, "רק השבוע קיבלנו מכתב מבת אולפנה בכיתה י', באולפנה ידועה במרכז הארץ. היא יצרה קשר עם המנקה הערבי, הוא אמר לה שלום כמה פעמים והיא התחילה לצאת איתו. למזלנו כמה בנות דיברו איתה והיא הבינה לאיזה בור היא נפלה. היא פנתה אלינו והדרכנו אותה והיא אכן נפרדה ממנו. הרי יצא בזמנו מכתב הרבניות בעניין הזה. אנחנו שוב קוראים לבנות, אל תשרתו עם ערבים, גם לא בבתי חולים".

בארגון להבה רואים את הפתרון היחיד בהפרדה מלאה בין גויים ליהודים, "בצפון ובדרום בערים כמו באר שבע התופעה חמורה מאוד. ערבים מתחילים עם בנות בקניון, קונים להם מתנות. חלק מהבנות מקבלות את המתנות, חושבות שככה הם מנצלים את הערבים אבל בסוף נופלות. זו התמודדות קשה מאוד ולא סתם הזהירו אותנו חז"ל שצריך לעשות הפרדה בין ישראל לגויים".