סוריה
סוריה פלאש 90

הפגנה לרגל יום הנכבה שהחלה בצידו הסורי של הגבול עם ישראל, סמוך למג'דל שמס, התפתחה לתקרית ירי עם עשרות נפגעים, כך עולה מדיווחים מסוריה.

עשרות אמבולנסים מהגליל והגולן עושים את דרכם לאיזור האירוע, חלק מהמפגינים פונו לקבלת טיפול וחלקם עדיין בשטח ולא מקבלים טיפול. עד עתה ידוע על 10-20 נפגעים, לפחות שלושה מהם אזרחים ישראלים שמצבם קל.

למרפאת מד"א במג'דל שמס הגיעו גם שלושה נפגעים סורים, שני פצועים והרוג אחד ובמגן דוד אדום הורו על העלאת הכוננות בצפון הארץ לרמה הגבוהה ביותר.

דיווחים ראשוניים ברשת אל-עראביה מלמדים על 4 הרוגים, אולם דיווח זה אינו מאומת ממקורות נוספים.

כוח גדול של צה"ל הגיע למקום והחיילים משתלטים על האירוע באמצעות שימוש בירי וחציצה פיזית בין הצד הישראלי לבין הצד הסורי של הגבול.

מוקדם יותר דווח, כי כחמש מאות מפגינים סורים הגיעו בצהריים ל"גבעת הצעקות" הסמוכה לגבול עם ישראל באזור הכפר מג'דל שמס, זאת כחלק מההפגנות לרגל "יום הנכבה".

המפגינים ירדו מהגבעה והתקרבו לגדר הגבול וכמה מהם אף חצו את הגבול ללא כל הפרעה מצד כוחות הביטחון הסורים. חיילי צה"ל פתחו בירי באוויר בניסיון להניס אותם לעברו השני של קו הגבול.

מפגינים לבנוניים המשתתפים גם הם בהפגנה לרגל יום הנכבה סמוך לכפר מארון א-ראס ניסו להתקרב לגדר הגבול עם ישראל, אך כוחות צבא לבנון שנערכו במקום מנעו את חציית הגדר. רשת אל-ג'אזירה מדווחת כי במקום נהרגו מאש צה"ל ארבעה מפגינים לבנונים שניסו לחדור לשטח ישראל. 15 מפגינים נוספים נפצעו.

בהפגנה נוספת שנערכה ברצועת עזה, סמוך למעבר ארז, פתחו עשרות מפגינים פלסטינים בריצה לעבר גדר המערכת. חיילי צה"ל פתחו באש לעבר המתפרעים וככל הנראה פצעו עשרה מהם.