נתניהו בבקעת הירדן
נתניהו בבקעת הירדןצילום: פלאש 90

ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני, לא מודאג מנאומו המדיני של ראש הממשלה עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת. כזכור אמר ראש הממשלה שאם הפלשתינים יבחרו להכיר במדינת ישראל ויזנחו את דרך הטרור, מדינת ישראל תסכים לפשרות כואבות. נתניהו הוסיף כי המדינה הפלשתינית העתידית תהיה חייבת להיות מפורזת, והנוכחות הצבאית של צה"ל לאורך נהר הירדן תמשך.

אלחיאני משוכנע שהאמירה של ראש הממשלה על המשך נוכחות צבאית של צה"ל לא באה בסתירה עם מפעל ההתיישבות בבקעה, "אני סומך על ראש הממשלה שיודע כמה בקעת הירדן חשובה למדינת ישראל. 84 אחוזים מאזרחי ישראל היהודים רוצים ריבונות ישראלית בבקעת הירדן".

ראש מועצת בקעת הירדן משוכנע שראש הממשלה דיבר לעיני התקשורת ולכן ניסה לדבר בצורה ממלכתית, "כשראש הממשלה דיבר על מציאות צבאית, זו הייתה אמירה אחראית בלבד. אני הרי יודע מה דעתו האמיתית של ראש הממשלה ושל השרים שמצדדים בהמשך הריבונות בבקעת הירדן. פשוט הדבר הכי טריוויאלי לדבר עליו, היה על הביטחון".

אלחיאני טוען שאין אפשרות לשמור על בטחון ללא היישובים בבקעה, "אי אפשר לדבר על בטחון בלי התיישבות, אף אחד לא מכיר אפשרות אחרת. מאז שנת 67 יש בבקעה נוכחות צבאית שהולכת יד ביד עם ההתיישבות".

ראש המועצה מצהיר, כי בקעת הירדן תמשיך להתפתח, "עברנו את אהוד ברק שרצה למסור 68 אחוזים מהשטח, עברנו את אולמרט שרצה למסור את כל שטחי יהודה ושומרון כולל בקעת הירדן. אנחנו כבר כמעט 20 שנה אחרי הסכמי אוסלו וממשיכים בעשייה יומיומית, שכוללת השבת בנים חוזרים, המשך ענפי החקלאות המשגשגת ואין עוד אזור שהוא כזה פורץ דרך".

אלחיאני משוכנע שאירועים כפי שהיו השבוע במג'דל שמס, לא יכולים לחזור על עצמם בגבול הירדן, "אני מניח שדבר כזה לא יכול לקרות באזור שלנו, גם בגלל הנוכחות של הירדנים שמאוד נחושים, וגם בזכות שיתוף הפעולה הפורה בין צה"ל לירדנים".