"נכונות האוצר להשקעה בבריאות - מעליבה"

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, נאם הבוקר בעצרת מחאה שקיימו הרופאים, ותקף במילים חריפות את מדיניות האוצר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"א

עולים מדרגה. מחאת הרופאים
עולים מדרגה. מחאת הרופאים
פלאש 90

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, נאם הבוקר בעצרת מחאה שקיימו הרופאים, ותקף במילים חריפות את מדיניות האוצר המונעת לטענתו השקעה סבירה בבריאות.

"כ- 10 חודשים אנו מנהלים משא ומתן על הסכם קיבוצי חדש. עם תחילת ההשבתות והעיצומים הפך המו"מ לאינטנסיבי יותר ולענייני יותר. אך עוד ארוכה הדרך. הפערים גדולים ונכונות האוצר להשקעה בבריאות עדין זניחה ואפילו מעליבה. מעליבה כל חולה וחולה וכל רופא ורופאה. וכל זה כאשר מערכת הבריאות קורסת", אמר אידלמן.

לדבריו, "תקופה ארוכה אנו מתריעים על כך שהחולים משלמים מחיר בבריאותם ובחייהם על אטימות האוצר לצרכים של מערכת הבריאות".

אידלמן ציין, כי "בשבוע שעבר הצטרף מבקר המדינה לאלה שלא מוכנים יותר לטייח את העובדה המביישת את המדינה בה חולים מתים עקב מחסור ברופאים, עקב מחסור בתקני רופאים".

"מה צריך עוד להתרחש כדי שהציבור יצא מאדישותו, כדי שהממשלה תתעורר וכדי שראש הממשלה  יענה לאתגר להצלת חיי אדם , להצלת מערכת הבריאות הציבורית", תהה יו"ר ההסתדרות הרפואית.

אידלמן הצהיר, כי "כבר היום אנחנו מודיעים שהחל מחודש יולי יעברו כל הרופאים לעבודה על-פי התקן, ללא שעות נוספות לא מתוגמלות, לא יותר מ – 6 תורנויות לחודש של מתמחים וללא תורנויות מומחים".

"ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, הגיע העת לרפורמה  במערכת הבריאות הציבורית, הגיע העת לשינוי סדרי העדיפויות ולהשקעה מוגברת במערכת הבריאות. הגיע העת  להתייחס לחיים ולהציל חיי אדם", קבע יו"ר הר"י.