הגרעין החדש בתנועת עזרא: "דרור"

חניכי תנועת עזרא מרחבי הארץ התכנסו לפנות בוקר (שני) לטקס סיום המסע לרגלי המצדה במדבר יהודה. שם הגרעין החדש: "דרור".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ט באייר תשע"א

לפנות בוקר הגיעו חניכי תנועת הנוער עזרא אל מרגלות המצדה בתום מסע רגלי ארוך. בטקס שהתקיים במקום קיבל הגרעין החדש את שמו - דרור.

מידי שנה, בטקס מרגש, מקבל הגרעין החדש שם ומשימה במסגרתה עליו ליצור פעילות ומוקדי הגשמה התנדבותיים סביב הנושא השנתי של התנועה. הטקס מציין את סיומו של "מסע הגרעין" השנתי שעוברים קרוב לאלף חניכי קבוצת אורות בכיתה ט'. תחילת המסע במוצאי השבת האחרונה, ומטרתו להעביר את החניכים מתקופת הילדות לבגרות, ולהכשירם לקראת כניסה לתפקידי ההנהגה בשכבה הבוגרת- חבריא ג'.

בטקס סיום המסע והענקת השם לגרעין, אמר בני פרינץ, מזכ"ל התנועה, כי ההתכנסות למרגלות המצדה, "המסמלת גבורה, דבקות בערכים, מסירות נפש וחירותו של העם היהודי. תִשָׂא את הערכים אותם היא מסמלת, הַיְשֶׁר לְלִבּוֹתֵנוּ".

פרינץ התייחס למגילת "חזון יחזקאל" שנמצאה על קלף בחפירות מצדה. "מול עינינו המשתאות, מתוך אבק הזמן המכסה את המצדה, מתברר לנו כי 'דבר אחד מדבריך אחור לא ישוב ריקם', נבואה זו של יחזקאל מהדהדת באוזנינו ומלווה אותנו בראותנו את תקומת ישראל בארצו", אמר.

"האדמה הספוגה בדמם של אנשי מצדה ולוחמיה, רועדת תחת רגלינו, המנהיגים הבאים של התנועה, בבואנו לקבל אחריות ולהמשיך את רוח המסירות שהמקום מסמל", אמר פרינץ והעניק לגרעין החדש את שמו- "דרור" ואת המשימה המוטלת על חבריו: להרים את דגל הזהות האישית בכל יהודי באשר הוא, ובכך מקווים בתנועה לקדם את החברה הישראלית.טוען....