"אין לנו ילדים רעים אלא ילדים שרע להם"

מנהל ארגון ריטורנו, הרב איתן אקשטיין, סיפר בראיון לערוץ 7 על ההתמודדות של בני הנוער עם ההיתמכרויות, "אין קושי, יש אתגר", ציין.

ישי קרוב , כ' באייר תשע"א

"אין לנו ילדים רעים אלא ילדים שרע להם"-ערוץ 7
להשאיר את רף האלכוהול המותר.
פלאש 90

ארגון 'ריטורנו' עוסק בהתמודדות עם בעיות ההתמכרות השונות של ילדים, החל מהתמכרות לאינטרנט, שלטענת הרב איתן אקשטיין, מנהל הארגון, זו ההתמכרות המודרנית והקשה אצל ילדים, וכלה בהתמכרות לאלכוהול, הימורים וכו'.

בכנס של הנהלת החמ"ד במחוז צפון שמתקיים היום (שלישי) הרחיב הרב אקשטיין על המנהיגות האישית של כל אחד ואחד, "הסיפור של משה רבינו שקיבל את המינוי להיות מנהיג של ישראל מאוד מוזר - לוקח לרבונו של עולם 7 ימים ו-7 לילות עד שהוא משכנע את משה ללכת לעם ישראל. מדוע? למה הוא לא הכריח אותו על ההתחלה? אלא שזו סדנא שה' העביר למשה רבינו לפני שמשה הולך להעביר סדנא במשך 40 שנים לעם ישראל".

"אנחנו צריכים לעשות עבודה על עצמינו וכל מה שנראה קשיים אני רואה את זה כאתגר. אין לנו ילדים רעים אלא יש לנו ילדים שרע להם. הילדים שלנו הם ילדים מיוחדים, אינטליגנטים, מאתגרים, שובבים ורגישים. הם יהיו המנהיגים של הדור הבא".

אז איפה החינוך בבית הספר או בבית?

"החינוך מתחיל בבית, אך הרבה פעמים לבית קשה לראות בעיות אצל הילד. לפעמים בבית יש משבר ובית הספר צריך לחזק את הילד ולפעמים זה הפוך שיש משבר בבית הספר והבית צריך לראות את זה".

"אנחנו חייבים להיות קשובים ושותפים ולא שכל אחד יזרוק את העבודה על השני, - ההורים על בית הספר ובית הספר על ההורים".