מקשיב למחיאות הכפיים. נתניהו
מקשיב למחיאות הכפיים. נתניהופלאש 90

ראש המטה ללוחמה בטרור לשעבר במועצה לביטחון לאומי, תא"ל במיל' יחיעם ששון, סבור שאנחנו נמצאים מרחק של שנות אור מהסדר עם הפלשתינים, "קודם שהפלשתינים יזנחנו לחלוטין את דרך הטרור ויאמינו בשלום ואז ניתן יהיה אולי בעתיד הרחוק מאוד להגיע להסדרים".

ששון קובע שמדינת ישראל תהיה חייבת להבטיח את בטחונה ולא להסתמך על הבטחות סרק, "במציאות הנזילה והבלתי יציבה במזרח התיכון, ישראל חייבת לאבטח את בטחונה באמצעות כוחה, בלי להסתמך ולהתבסס על הבטחות מעורפלות".

הוא משוכנע שנתניהו לא התכוון לנוכחות צבאית בלבד בבקעת הירדן, "קשה לי להאמין שהוא התכוון לנוכחות צבאית בלבד, מה גם שהפתרון של נוכחות ישראלית בבקעת הירדן זה רק חלק מהתשובות. ובוודאי שנוכחות קבועה ורצופה בירדן לא נותנת מענה לאיומי הטרור ביהודה ושומרון".

ששון סבור שראש הממשלה יודע היטב שלא ניתן להשאיר התנחלויות מחוץ לגבול ישראל, "אני מניח שבעולם הדיפלומטיה יש גם מקום לדברים שאינם ברורים ומעורפלים. אני מתקשה להאמין שיהיה ניתן למצוא הסדר כמו שהיה לפני ששת הימים כשהייתה על הר הצופים מובלעת ישראלית בתוך ירדן שיצאו אליה שיירות כל יום".

ששון קובע שאין ספק שקיומם של ישובים ביהודה ושומרון הוא נכס אסטרטגי ממדרגה ראשונה לביטחון מדינת ישראל, "אני מעריך שבחלק מהמקרים עצם העובדה שיש התיישבות בשטחים שולטים מהווה בסיס שמאפשר לנו לשלוט בשטח ולמגר את הטרור. צריך להבין שבמקום שנמצאת התיישבות ישראלית יש גם צבא וזה מרכיב חשוב מאוד".