פצועי צה"ל במסע בארה"ב - תמונות

השנה זו הפעם השנייה, נחתה בניו יורק קבוצה של חיילים פצועי עופרת יצוקה, מלחמת לבנון השנייה ופיגועי טרור למסע ברחבי ארה"ב

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"א

פצועי צה"ל בבית הלבן
פצועי צה"ל בבית הלבן
צילום: בנצי ששון
 

יום שישי ה-21 ביוני 2002 היה עוד יום רגיל בחייו של כפיר לוי. בשעה 05:00 בבוקר, התייצב לוי, צלף בחטיבת "גבעתי", בעמדת השמירה על גג בניין שנכבש על ידי הגדוד ביישוב נצרים. דקות ספורות לאחר מכן הוא ספג פגיעה ישירה בראשו מטיל RPG בשלו איבד אחת מעיניו, את השמיעה בשתי אוזניו, את שפתו התחתונה ואת מרבית שיניו. כשבנוסף לכך הוא סובל משיתוק בשתי ידיו וברגלו הימנית.

סיפורו של לוי, הנחשב "לפצוע הקשה ביותר של צה"ל בעזה" הוא סיפורם של עוד מאות חיילי צה"ל שסיכנו את חייהים בשדה הקרב בכדי להגן על מולדתם, חיילים ששילמו כמעט בחייהים עבור בטחונינו, ושהיום עם שוך הקרב וכאשר התקשורת עסוקה בחדשות מסוג אחר, אותם חיילים פצועים ממשיכים להחלים ולהתאושש כשהם מתרגלים למציאות חדשה וכואבת.

השנה זו הפעם השנייה, נחתה בניו יורק קבוצה של חיילים פצועי עופרת יצוקה, מלחמת לבנון השנייה ופיגועי טרור למסע בן עשרה ימים ברחבי ארה"ב כחלק ממיזם 'בלב אחד' שממומן על ידי הרב אוריאל ושבי ויגלר, מנהלי מרכז חב"ד לישראלים באפר איסט סייד מנהטן, בשיתוף פעולה עם הרב מנחם קוטנר מארגון 'צעירי חב"ד למען נפגעי טרור'.

"החיילים הללו נתנו לנו יותר ממה שאנו נוכל לתת להם אי פעם", אומר הרב אוריאל ויגלר ממרכז חב"ד לישראלים במנהטן שגייס 100,000$ עבור כיסוי ההוצאות של עשרת ימי המסע. "אנחנו עושים הכל בכדי לגרום להם לחייך, לתת להם סיבה להרגיש קצת שמחה".

"הרעיון הוא לתת לאותם חיילים שנתנו לנו כ"כ הרבה, הזדמנות לשכוח מסדר יומם השגרתי של טיפולים וכאב", אומר הרב מנחם קוטנר מנהל CTVP.org , שמכיר אישית את החיילים ומלווה אותם סביב ימות השנה.

במהלך ימי המסע ביקרה המשלחת בכל אתרי התיירות המוכרים של "התפוח הגדול", לצד אירוע רב רושם בו התקבלו הם ע"י שגריר ישראל באו"ם וקונסול ישראל בניו יורק. לאחר מכן בביקורם בוושינגטון, התארחו הם בגבעת הקפיטול, מוזיאון השואה ומוזיאון התעופה, שגרירות ישראל ועוד. בשבת האחרונה למעלה מ1000 איש מיהודי מנהטן חגגו איתם את השבת בשלושה אירועים גדולים, כאשר ביום ראשון האחרון לאחר שהתארחו במשחק הינקיז, חברו הם יחד עם מאות מצעירי הקהילה היהודית לשייט על נהר ההודסון.

באירוע הפרידה שנערך ביום שלישי האחרון אחד מהחיילים עמיחי מומבראם שנשא דברים בפני הנוכחים אמר: "בישראל מתייחסים אלינו כמו כולם. אנחנו מתרגלים לעובדה שאנחנו נשאר פצועים לכל חיינו. כאן בניו יורק נותנים לנו הרגשה של מיוחדים, אנחנו מבינים שלאנשים אכפת מאיתנו, ובשבילנו זה אומר הכל".טוען....