חירות מוזרה... ממשלת פיאד
חירות מוזרה... ממשלת פיאד פלאש 90

ההנהגה הפלשתינית עושה מאמצים להצטייר כשוחרת שלום אבל שוב ושוב זה קורה להם. הרשות הפלשתינית ממשיכה להאדיר את שמם של מחבלים כלואים כולל רוצחים שדם על ידיהם, והיא עושה זאת בכל דרך אפשרית.

במסגרת אירוע לכבודם של 73 מחבלים הכלואים בידי ישראל חשפו נציגי הרשות הפלשתינית את "עץ החירות כלשונם", ועליו לתלויות תמונותיהם של מחבלים. כך מדווח ארגון 'מבט' לתקשורת הפלשתינית' העוקב אחר ההתנהלות של הרש"פ.

עץ החירות המדובר, ובו תמונותיהם של המחבלים יוצב במרכז בית לחם "במקום בולט ההולם את מעמדם של האסירים.

לאירוע קדמו ביקורים של בכירי רש"פ בבתי מחבלים כלואים. משלחת של אנשי רש"פ בראשות מושל מחוז בית לחם ביקרה בבתיהם של שבעה אסירים המרצים מאסרי עולם בבתי כלא ישראליים בגין מעורבות בפיגועי טרור. במהלך הביקורים העניק המושל למשפחות "חבילות שי של ממתקים, עליהן הודפסו תמונות האסירים".

עוד מציינים בארגון כי מושל מחוז בית לחם ביקר גם בבתי משפחות של שבעה מחבלים המרצים מאסרי עולם בישראל. הוא העניק להם חבילות ממתקים עם תמונות האסירים.

כאמור, ע"פ הדו"ח מאוחר יותר באותו שבוע, בטקס שנערך לכבוד 73 הפלסטינים ממחוז בית לחם המרצים מאסרי עולם בישראל, חשפה הרשות הפלסטינית את 'עץ החירות לאסירים'. ענפיו של  עץ זה קושטו ב'תמונות האסירים שנידונו למאסרי עולם'. שר האסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, ובכירים אחרים ברשות הפלסטינית, השתתפו בטקס זה.