ריקודגלים בערד
ריקודגלים בערד ההנהגה הצעירה

למעלה מ-1500 איש רקדו ושמחו בשמחת ירושלים בעיר ערד. תושבי ערד המבוגרים שלא רגילים לראות צעירים רבים כל כך בעירם הצטרפו בהתרגשות אל הצעדה כשדגלי ישראל בידיהם.

ספיר עסיס, קומונרית סניף בני עקיבא בערד ציינה כי "ההחלטה לקיים את הצעדה התקבלה כחלק מחיבורה של ערד לירושלים בירת ישראל, ביום ירושלים חוגגים לבד משחרור ירושלים את הזכות של כל יהודי להתהלך בגאון בכל מקום בארץ".

אסף דנוך יו"ר ההנהגה הצעירה באיחוד הלאומי אמר "אנו בתחילתו של המהלך, המטרה היא להביא כמה שיותר משפחות שיגיעו לעיר, בנות שרות שיפעלו בעיר, ולהקים את הישיבה הגבוהה מחדש, כל זה יחזק את ההתיישבות בעיר ואת התושבים ובעזרת ה' נעשה ונצליח".

"אני רוצה להודות לח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) הגיע לריקודגלים, הלהיב את הנוער וחיזק אותו", ציין דנוך.

אייל בר און  ומירב בר שלום, רכזי הגרעין התורני בערד, "קראו למשפחות לבוא ולהצטרף לגרעין חם ומשפחתי ולחזק את ערד". בנוסף אמרו כי יום ירושלים הוא יום של אחדות וחיבור של כל חלקי העם לכבודה של ירושלים, השנה זכינו לחגוג כאן בערד זו השנה השלישית בצעדת ריקודגלים בסימן של אחדות וקירוב לבבות".

עוד אמרו כי "בצעדה שותפים כמידי שנה תושבי העיר יחד עם אורחים מההתיישבות, מבוגרים וצעירים, דתיים וחילוניים,יש לציין את ייחודה של ערד שיחד עם היותה מגוונת מאד באוכלוסייה, שוררים בה יחסים מלאי אחווה, סובלנות וכבוד הדדי. אנו קוראים לדגל את כל הרוצים להיות שותפים עמנו בעשייה ובחיבור העם לערכיו הנצחיים ולתורתו".

הפעילות בערד היא המשך לפעילות ההנהגה הצעירה בחיזוק ההתיישבות היהודית בנגב ובגליל.. ביפו קם גרעין חזק ובנצרת עלית קמה ישיבת הסדר, ישיבה תיכונית ומשפחות צעירות שהצטרפו לעיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו