'שנת לימודים חינם בירושלים'

עברה בהצבעה טרומית הצעת החוק של ח"כ אורלב ולפיה יקבלו סטודנטים בוגרי צבא או שירות לאומי-אזרחי שנת לימודים אחת חינם בירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"א

ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) הצליח להעביר ביום ירושלים, הצעת חוק לפיה סטודנטים בוגרי צבא או שירות לאומי-אזרחי יכלו ללמוד בירושלים את שנת הלימודים הראשונה ללא תשלום, למרות העלות הכספית הכבדה, האוצר הסכים והחוק עבר היום בקריאה טרומית, לדבריו של אורלב, "ביום חגה של ירושלים, אני שמח שהצלחתי להעביר בקריאה טרומית הצעת חוק לפיה סטודנטים שהם בוגרי צה"ל או בוגרי השירות הלאומי-אזרחי שיגיעו ללמוד בירושלים, יכלו ללמוד שנת לימודים ראשונה חינם ולקבל הטבות נוספות וזאת בעלות של עשרות מיליוני שקלים על חשבון המדינה".

מטרת החוק, אומר אורלב, "ירושלים צריכה את אותם אוצר אנושי בלתי רגלי שיכול לבוא לירושלים ולמצוא את עתידו, אותם סטודנטים יוכלו להגדיל את מספר היהודים בירושלים, כמו כן בלעדי החוק הזה האקדמיה בירושלים תפגע, אנחנו רוצים שירושלים תהיה עיר בירה, אבל גם עיר בירה אקדמית".

לסיום אומר אורלב, "במצב שבו קיימת הגירה שלילית מירושלים של אוכלוסיה אקדמית ומבוססת אין להוסיף ולפגוע ביכולתה של העיר ועלינו למשוך סטודנטים שיכלו לפתח את עתידה".