הרצליה: הצילו את אדמותינו מידי הערבים

בית המשפט המחוזי בירושלים הוציא צו עיקול כנגד קבלן ערבי שהשתלט על קרקע בכפר עקב, ששייכת לקבוצת ישראלים מאזור המרכז.

תגיות: ערבים
בני טוקר , כ"ח באייר תשע"א

הרצליה: הצילו את אדמותינו מידי הערבים-ערוץ 7
בניה לא חוקית ב"שטח ההפקר"
צילום: עובד ארד - רגבים

בעקבות פניית הקרן לאדמות ישראל, הוציא בית המשפט המחוזי בירושלים צו עיקול נגד קבלן הבנייה הערבי איברהים אבו עדל ג'ולאני, בחשד שהשתלט על 22 דונם קרקע ישראלית בכפר עקב בצפון ירושלים. צו העיקול הוצא בעקבות עתירה שהגישה הקרן לאדמות ישראל שמטפלת בתיק הסבוך.

אריה קינג מהקרן לאדמות ישראל אומר לערוץ 7 שהסיפור הוא רק קצה חוט שחשף מעשי רמייה רבים באזור ירושלים, "מדובר ב-22 דונם קרקע, בכפר עקב בצפון ירושלים. השטח נמצא 400 מטר משדה התעופה בעטרות. הקרקע שייכת לקבוצת ישראלים מאזור תל אביב והרצליה שרכשו את הקרקע לפני כשלושים שנה ממניעים עסקיים".

"בעקבות ההתפתחויות המוניציפאלית באזור, לאחר שממשלת ישראל הפקירה את האדמות האלה ובפועל האחריות המוניציפאלית על האזור עברה לרשות הפלשתינית, נוצר מצב שאיפשר לפלשתינים להשתלט על הקרקעות. התברר לנו שערבים מקומיים זייפו מסמכים של אותה חלקה, מכרו אותה ליד שנייה, שמכרה את החלקה ליד שלישית".

בקרן לאדמות ישראל מטפלים בנושא כבר כמה חודשים, "קיבלנו פנייה מאותם יהודים שגילו את ההשתלטות לאחר עיון בצילומי אויר. כנראה שכשמדובר בכסף גדול,  גם אנשי הבוהמה יודעים למי לפנות".

"הגענו לשטח בכפר עקב וגילינו 8 מבני ענק בני 1000 מ"ר, בתי פאר, כל בית עם בריכת שחייה וסלון של 250 מטר. איתרנו את שמות הקונים ואז התברר שראש התמנון שרקם את הקומבינה השיקרית על גבי אותם יהודים, הוא איברהים אבו עדל ג'ולאני, קבלן ערבי גדול מירושלים, הקבלן שבנה מול בית אורות, בבית חנינא ובנחלת שמעון".

במהלך החקירה שערכה הקרן לאדמות ישראל, התברר כי איברהים ג'ולאני רכש מיהודים קרקע בשכונת נחלת שמעון ובנה שם בנין בן שש קומות, "עלינו על חלקה שרשומה על שם החברה שלו, שנקראת 'בית אל מקדש'. מדובר בחלקת קרקע בשכונת נחלת שמעון שהייתה שייכת עד לפני ארבע שנים למשפחת ששון, שהתגוררו בשכונה לפני שנת 1948. לצערנו יהודים תאבי בצע רכשו מהם את אותה חלקה ומכרו אותה לאיברהים ג'ולאני".

בקרן לאדמות ישראל פנו לבית המשפט שעיקל את נכסיו של הקבלן הערבי ובין השאר את המבנה בשכונת נחלת שמעון, "פנינו לבית המשפט המחוזי שעיקל לו נכסים ורכבים וגם את הבניין שהוא בנה בנחלת שמעון, בניין בן שש קומות עם 14 יחידות דיור".

קינג ממשיך לבדוק את הסיפור שלדבריו מהווה רק קצה חוט למעשי תרמית נוספים, "מתברר שאותו יהודי שקנה את הקרקע בנחלת שמעון ממשפחת ששון הוא עובד מדינה, עובד של מנהל מקרקעי ישראל תאב בצע, הוא ככל הנראה רכש את הקרקע ממשפחת ששון במחיר מוזל ומכר אותה לאותו קבלן ערבי במחיר של מליון מאתיים ש"ח. כרגע אותו עובד מדינה עצור על פעולות שלא ברור מה טיב חוקיותן".