אוטובוס החברה לפיתוח גוש-עציון
אוטובוס החברה לפיתוח גוש-עציוןפלאש 90

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר החברה לפיתוח גוש עציון, שאול גולדשטיין, דוחה את הטענות לפיהן המועצה שותפה להרס מאחזים ביהודה ושומרון לאחר שאוטובוסים של החברה הם שהסיעו את הכוחות לפינוי האלים.

בראיון לערוץ 7 מסביר גולדשטיין כי לחברה הסכם קבוע עם כוחות הביטחון לפיו החברה מעמידה לרשות הכוחות אוטובוס שיסייע להם בכל סוגי הפעילות הביטחונית ברחבי יו"ש, "עבדו על הנהג, הוא לא ידע לאן הוא לוקח את החיילים. יש לנו ויזה קבועה עם הצבא ובעבר ביקשתי ממג"ב שלדבר כזה לא יקראו לנו ואכן כך היה - הפעם האחרונה שהשתתפנו בדבר כזה היה לפני 6 שנים, לפני הגירוש מגוש קטיף. אז הבהרנו לצבא את העניין והם הפסיקו להשתמש בנו".

"מאז התחלפו שלושה מפקדים ולכן הם קראו לנו שוב. אנחנו נרענן את הנהלים", מדגיש גולדשטיין, "ונדרוש מהצבא לא לקחת אותנו להריסות ופינויים".

בנוגע לנהג אמר גולדשטיין, "הנהגים קיבלו הוראה מפורשת לא להשתתף בדברים האלו אבל הוא לא ידע אז מה לעשות? אומרים לו קח את המגבניקים לג'נין, זו פעילות מבצעית, אז הוא יעשה 'אחורה פנה'?".

גולדשטיין מבקש להדגיש לציבור, "עכשיו אני שעיר לעזאזל - גוש עציון שותף להריסות. צריך קצת פרופורציות -בסך הכל הנהג לקח חיילים למקום שהוא לא ידע מה המטרה. אנחנו נגד ההריסות ומתעבים את העניין הזה בדיוק כמו כל אחד אחר".