שני המחבלים הצעירים מעוורתא שנעצרו בחשד לרצח בני משפחת פוגל הובאו היום (ראשון) לבית המשפט להקראת כתב האישום נגדם בעבירה של "גרימת מוות בכוונה", המקבילה בשטחי יו"ש לעבירת הרצח.

השניים, חכים עוואד בן 17, ושותפו, אמג'ד עוואד בן 18 מהכפר עוורתא הואשמו בגרימת חמישה מקרי מוות בכוונה, וכן בגניבת אמצעי לחימה, התפרצות וקשירת קשר לביצוע פשע.

בכתב האישום נכתב כי השניים הגיעו לבית משפחת פוגל, נכנסו לחדר הילדים. הם לקחו את יואב בן ה-11 שהתעורר, חסמו את פיו וסימנו לו שלא יפחד. אמג'ד לקח את הילד לחדר הסמוך, שם שיסף את גרונו ודקר את חזהו בסכין.לאחר מכן, חנק חכים את הילד אלעד בן ה-4, בעוד אמג'ד דוקר אותו פעמיים בחזהו. לאחר שרצחו את הילדים, נכנסו לחדר ההורים והדליקו את האור. בני הזוג התעוררו עם כניסתם ואמג'ד דקר למוות את אב המשפחה אודי שניסה להיאבק במחבל. במקביל, דקר חכים את האם רות כמה פעמים וירה בה פעם אחת.

הם יצאו מהמשפחה אך חזרו כדי לחפש את נשק המשפחה. הם שמעו את התינוקת הדס בוכה ואמג'ד דקר אותה ורצח אותה. שני המחבלים שרפו את בגדיהם והעבירות את כלי הנשק שבהם השתמשו לבני משפחה.

אמג'ד עוואד אמר לאחר הגשת האישום, כי "אני גאה במה שעשיתי ואשלים עם כל עונש שאקבל, כי עשיתי הכל למען פלסטין".

עם זאת, בפרקליטות הצבאית עדיין לא הוחלט איזה עונש לבקש במידה והשניים יורשעו על ידי בית הדין הצבאי, האם יהיה זה עונש מוות או מאסר עולם.