התקנת עירוב. ארכיון
התקנת עירוב. ארכיון

חברי הגרעין התורני בלוד נקראו ביום שישי האחרון לסייע לעובדי העירייה בתיקון עירוב שבת של העיר, אשר נמצא קרוע במספר מוקדים.

אחד מחברי הגרעין, סיפר לערוץ 7 "מסתבר שהעירוב לא היה קרוע אלא פשוט לא היה קיים - יש מקומות שאין עמודים כלל. מדובר על הזנחה של שנים ואי אפשר לדעת כמה זמן לא היה עירוב בעיר".

לטענתו, במועצה הדתית ידעו שיש בעיה וזימנו את המשגיח מספר פעמים לפגישות, שבסופו של דבר לא יצאו לפועל. למרות זאת, לא יידעו את התושבים על מצב העירוב.

"מספר שעות לפני שבת יצאו חברים מהגרעין לתקן את העירוב", סיפר חבר הגרעין, "במקומות שלא היו עמודים הניחו מכוניות וכל מיני פתרונות יצירתיים. כולם נרתמו למשימה גם מנכ"ל העירייה, עו"ד יאיר רביבו".

בראיון לערוץ 7 דחה יו"ר המועצה הדתית בעיר, דניאל בן סעדון, את הטענה לפיה היו חסרים עמודי עירוב, "לא היו חסרים עמודים אלא רק קרעים בחוט במספר מוקדים", הדגיש.

בן סעדון סיפר כי "בערב שבת האחרונה נעשה סיבוב בעיר עם רב השכונה שזה תפקידו ואכן התגלו מספר מוקדים בעייתיים. עד 12:30 לא הצליחה המועצה הדתית להתמודד עם הבעיות, ולכן פנינו למנכ"ל העירייה ולראש הגרעין התורני בבקשת סיוע על מנת שנוכל לתקן את העירוב עד כניסת השבת, ואכן אנשים מהגרעין הצטרפו לאנשי העירייה שהיו מצויידים עם מנוף וטרקטור".

בן סעדון מציין כי מתחילת השבוע פועלים הוא ואנשיו לתיקון כל הנקודות, "אני מפקח על זה ברמה האישית".

בן סעדון מציין בעייה נוספת, "בלוד העירוב עובר גם בשכונות ערביות ולא פעם התושבים קורעים את חוט העירוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו