אישום נגד רה"ע טבריה: פרץ למחשב מבקר העירייה

כתב אישום הוגש נגד ראש העיר טבריה, בטענה שפרץ לשרתי העירייה על מנת להשיג מידע השייך למבקר העירייה, במטרה להעמידו לדין משמעתי.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"א

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בנצרת הוגש נגד ראש העיר טבריה, זוהר עובד, ונגד אבנר שרון, בעל חברת תוכנה מרמת השרון, בגין עבירות של חדירה לחומר מחשב, פגיעה בפרטיות וקשירת קשר לביצוע עבירת פשע.

בכתב האישום נטען, כי השניים חדרו שלא כדין למחשבו של מבקר העירייה, ושרון העתיק את כל המידע שאוכסן בשרת העירייה, כולל קבצים שהיו על מחשבו של מבקר העירייה ובשלושה מחשבים נוספים.

ראש העירייה מואשם כי השתמש במידע שהשיג, שלא כדין, לצורך הגשת תביעה משמעתית נגד המבקר, במטרה להצר את צעדיו.

מדובר בכתב אישום שני נגד עובד, לאחר שלפני כשנה הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד והגבלת הכנסות. הוא הואשם כי הוציא מכיסו כשני מיליון שקלים, סכום כסף העולה על מגבלת הסכומים המירביים הקבועים בחוק בבחירות לרשויות המקומיות ב-2003, באמצעותם מימן את מסע הבחירות של רשימתו - "מהפך - בראשות זוהר עובד".

מכתב האישום, שהוגש על-ידי פרקליטת מחוז הצפון לבית המשפט השלום בנצרת, עלה כי עובד אף הוא העביר מכספו האישי, בין במישרין ובין באמצעות סיעתו, סכומי כסף גדולים לרשימות "ק.ש.ת", "י.ח.ד" ו- "איחוד" ולנציגיהן, על-מנת לסייע לרשימות אלה במסע הבחירות, בתמורה לתמיכתן במועמדותו לראשות העיר.